U bent hier

Home

28-08-2016 Voeren ~ Het Veursbos & Altenbroek

Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 27 augustus 2016 voor de tweede keer de Voerstreek onder de loep genomen. Deze excursie was een samenwerking van de K.B.V.E. (Koninklijke Belgische Vereniging voor Entomologie) en de Werkgroep Bladmineerders van de V.V.E. (Vlaamse Vereniging voor Entomologie). In de voormiddag werden enkele stukken van Altenbroek onderzocht dat in beheer is van Natuurpunt en in de namiddag bezochten we een deel van het Veursbos dat beheerd wordt door ANB (Agentschap voor Natuur en Bos).
 
Soortenlijst Altenbroek
 
Bladmijnen
- Bedelliidae (venstermineermotten):
4 mijnen van Bedellia somnulentella (potloodmot) op Convolvulus arvensis (akkerwinde)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1 mijn van Bucculatrix demaryella (berkenooglapmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
12 mijnen van Acrolepia autumnitella (bitterzoetmot) op Solanum dulcamara (bitterzoet)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
500+ mijnen van Cameraria ohridella (paardenkastanjemineermot) op Aesculus hippocastanum (witte paardenkastanje)
2 mijnen van Caloptilia betulicola (bruine berkensteltmot) op Betula pendula (ruwe berk)
1 mijn van Caloptilia rufipennella (donkere esdoornsteltmot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
4 mijnen van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pendula (ruwe berk) en Betula pubescens (zachte berk)
3 mijnen van Parornix carpinella (haagbeukzebramot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
2 mijnen van Parornix devoniella (gewone zebramot) op Corylus avellana (hazelaar)
3 mijnen van Parornix fagivora (beukenzebramot) op Fagus sylvatica (beuk)
3 mijnen van Phyllocnistis unipunctella (eenstipslakkenspoormot) op Populus canadensis (Canadapopulier)
1 mijn van Phyllonorycter acerifoliella (spaanse aakvouwmot) op Acer campestre (Spaanse aak)
2 mijnen van Phyllonorycter cerasicolella (kersenvouwmot) op Prunus avium (zoete kers)
150 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
1 mijn van Phyllonorycter emberizaepenella (kamperfoelievouwmot) op Symphoricarpos albus (sneeuwbes)
145 mijnen van Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
4 mijnen van Phyllonorycter geniculella (gewone-esdoornvouwmot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
3 mijnen van Phyllonorycter issikii (lindevouwmot) op Tilia cordata (winterlinde)
4 mijnen van Phyllonorycter joannisi (Noorse esdoornvouwmot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn)
72 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot) op Corylus avellana (hazelaar)
2 mijnen van Phyllonorycter schreberella (fraaie iepenvouwmot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
2 mijnen van Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
2 mijnen van Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
7 mijnen van Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
25 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Betula pendula (ruwe berk), Prunus avium (zoete kers) en Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
4 mijnen van Mompha langiella (zwarte heksenkruidmot) op Circaea spec. (heksenkruid spec.)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Ectoedemia hannoverella (populierenbladsteelmineermot) op Populus canadensis (Canadapopulier)
4 mijnen van Ectoedemia occultella (ronde berkenblaasmijnmot) op Betula pendula (ruwe berk)
2 mijnen van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
1 mijn van Ectoedemia sericopeza (Noorse-esdoornvruchtmineermot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn)
2 mijnen van Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn) en Acer campestre (Spaanse aak)
8 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
6 mijnen van Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
1 mijn van Stigmella lemniscella (iepenbladrandmineermot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
2 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
3 mijnen van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
4 mijnen van Stigmella tityrella (zigzagbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
9 mijnen van Stigmella trimaculella (populierenmineermot) op Populus canadensis (Canadapopulier)
 
- Praydidae (gladkopjes):
3 mijnen van Atemelia torquatella (vanillevlekje) op Betula pubescens (zacht berk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
4 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus petraea (wintereik)
 
Rupsen
- Epermeniidae (borstelmotten):
2 rupsen van Epermenia chaerophyllella (mineerborstelmot) op Heracleum mantegazzianum (reuzenberenklauw)
 
Nachtvlinders
- Choreutidae (glittermotten):
1x Anthophila fabriciana (brandnetelmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Pyrausta aurata (muntvlinder)
 
- Geometridae (spanners):
1x Campaea margaritaria (appeltak)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Caloptilia stigmatella (wilgensteltmot)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
1x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
1x Zygaena filipendulae (sint-jansvlinder)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia’s):
1x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Pieridae (witjes):
2x Pieris rapae (klein koolwitje)
 
Soortenlijst Het Veursbos
 
Bladmijnen
- Gracillariidae (mineermotten):
3 mijnen van Gracillaria syringella (seringensteltmot) op Fraxinus excelsior (es)
2 mijnen van Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus spec. (meidoorn spec)
6 mijnen van Parornix devoniella (gewone zebramot) op Corylus avellana (hazelaar)
4 mijnen van Phyllonorycter cerasicolella (kersenvouwmot) op Prunus avium (zoete kers)
240 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
1 mijn van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec)
42 mijnen van Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
2 mijnen van Phyllonorycter geniculella (gewone-esdoornvouwmot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
4 mijnen van Phyllonorycter joannisi (noorse esdoornvouwmot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn)
2 mijnen van Phyllonorycter lantanella (sneeuwbalvouwmot) op Viburnum opulus (Gelderse roos)
12 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
3 mijnen van Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot) op Corylus avellana (hazelaar)
2 mijnen van Phyllonorycter oxyacanthae (meidoornvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
2 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Prunus avium (zoete kers)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2 mijnen van Stigmella anomalella (bruine rozenmineermot) op Rosa spec. (roos spec)
5 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
15 mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
Een aantal vlekmijnen van Coleophora gryphipennella (rozenkokermot) op Rosa spec. (roos spec.)
 
Nachtvlinders
- Choreutidae (glittermotten):
2x Anthophila fabriciana (brandnetelmot)
 
Dagvlinders
- Nymphalidae (aurelia’s):
1x Aglais io (dagpauwoog)
1x Pararge aegeria (bont zandoogje)
 
De nachtvangst ging door in Altenbroek. De weersomstandigheden waren ideaal: zeer warm, onbewolkt en windstil. Start van de nachtvangst om 21.00 bij een temperatuur van 26.5 °C. Er werden 7 lichtbakken geplaatst van aan de bosrand tot in een kruidenrijk open veld. Stop om 06u00 met een temperatuur van maar liefst 21°c!!
 
Op licht
- Coleophoridae (kokermotten):
2x Coleophora spec.

  • 1x Coleophora alcyonipennella (metaalkokermot) – PRE.SW.1349.16.M.AL.8
  • 1x Coleophora discordella (rolklaverkokermot) – PRE.SW.1343.16.M.AL.2

 
- Crambidae (grasmotten):
3x Agriphila geniculea (gepijlde grasmot)
8x Agriphila tristella (variabele grasmot)
3x Anania coronata (gewone coronamot)
1x Calamotropha paludella (lisdoddesnuitmot)
2x Catoptria falsella (drietandvlakjesmot)
3x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
1x Elophila nymphaeata (waterleliemot)
2x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
7x Nomophila noctuella (luipaardlichtmot)
1x Ostrinia nubilalis (maïsboorder)
2x Parapoynx stratiotata (krabbenscheermot)
17x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
10x Pyrausta despicata (weegbreemot)
4x Pyrausta purpuralis (purpermot)
1x Udea ferrugalis (oranje kruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
7x Cilix glaucata (witte eenstaart)
5x Drepana cultraria (beukeneenstaart)
1x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
24x Thyatira batis (braamvlinder)
31x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista spec.

  • 1x Elachista canapennella (zilveren grasmineermot) – PRE.SW.1351.16.M.AL.10

1x Ethmia bipunctella (grote zwartwitmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Catocala nupta (rood weeskind)
1x Eilema complana (streepkokerbeertje)
2x Eilema depressa (naaldboombeertje)
4x Euplagia quadripunctaria (Spaanse vlag)
103x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
6x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
2x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
1x Orgyia antiqua (witvlakvlinder)
1x Parascotia fuliginaria (paddenstoeluil)
7x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
6x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
2x Gelechiidae spec.

  • 1x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot) – PRE.SW.1348.16.M.AL.7
  • 1x Scrobipalpa acuminatella (distelzandvleugeltje) – PRE.SW.

 
- Geometridae (spanners):
2x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
170x Campaea margaritaria (appeltak)
15x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
13x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
7x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
1x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
3x Cyclophora annularia (nekspindertje)
4x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
1x Cyclophora porata (eikenoogspanner)
1x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
1x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
2x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
1x Ennomos alniaria (geelschouderspanner)
34x Ennomos fuscantaria (essenspanner)
9x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Euchoeca nebulata (leverkleurige spanner)
1x Eupithecia centaureata (zwartvlekdwergspanner)
1x Gymnoscelis rufifasciata (zwartkamdwergspanner)
1x Horisme tersata (egale bosrankspanner) - PRE.SW.1342.16.M.AL.1
1x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
2x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
2x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
8x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
21x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
12x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
1x Perizoma affinitata (koekoeksbloemspanner)
4x Perizoma alchemillata (hennepnetelspanner)
1x Scopula ornata (kantstipspanner)
1x Selenia tetralunaria (halvemaanvlinder)
1x Stegania trimaculata (drievlekspanner)
1x Timandra comae (lieveling)
3x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
1x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
1x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
3x Caloptilia robustella (eikensteltmot)
2x Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
158x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1x Ectoedemia sericopeza (Noorse-esdoornvruchtmineermot)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
1x Acronicta auricoma (goudhaaruil)
1x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
6x Agrotis puta (puta-uil)
2x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
9x Atethmia centrago (essengouduil)
13x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Caradrina clavipalpis (huisuil)
5x Cosmia trapezina (hyena)
2x Cosmia pyralina (maanuiltje)
58x Craniophora ligustri (schedeldrager)
6x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
8x Diachrysia chrysitis (koperuil)
25x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
30x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
37x Lacanobia oleracea (groente-uil)
4x Luperina testacea (gewone grasuil)
3x Macdunnoughia confusa (getekende gamma-uil)
11x Melanchra persicariae (perzikkruiduil)
5x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
32x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
4x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
3x Mythimna pallens (bleke grasuil)
4x Noctua comes (volgeling)
4x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
31x Noctua pronuba (huismoeder)
80x Ochropleura plecta (haarbos)
8x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
5x Subacronicta megacephala (schilddrager)
278x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
7x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
2x Nycteola revayana (variabele eikenuil)
1x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
3x Notodonta dromedarius (dromedaris)
5x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
7x Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
14x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Pieridae (witjes):
1x Pieris napi (klein geaderd witje)
 
- Plutellidae (koolmotten):
40x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Emmelina monodactyla (windevedermot)
1x Stenoptilia zophodactylus (duizendgulderkruidvedermot) – PRE.SW.1352.16.M.AL.11
 
- Pyralidae (lichtmotten):
7x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
1x Endotricha flammealis (strooiselmot)
5x Euzophera pinguis (tweekleurige lichtmot)
1x Nephopterix angustella (kraagvleugelmot)
11x Oncocera semirubella (prachtmot)
1x Phycitodes spec.

  • 1x Phycitodes albatella (grootvlekweidemot) – PRE.SW.1344.16.M.AL.3

 
- Sphingidae (pijlstaarten):
7x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Tinea semifulvella (auroramot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris cristana (diamantborsteltje)
1x Acleris sparsana (esdoornbladroller)
2x Acleris variegana (witschouderbladroller)
4x Agapeta hamana (distelbladroller)
1x Archips podana (grote appelbladroller)
57x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
80x Celypha rufana (smallijnbladroller)
6x Celypha striana (paardenbloembladroller)
6x Clepsis rurinana (cirkelbladroller)
2x Cydia amplana (oranje eikenbladroller)
1x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
1x Cydia pomonella (fruitmot)
3x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
1x Dichelia histrionana (splintervlekbladroller)
2x Epinotia ramella (gemarmerde oogbladroller)
1x Epinotia tenerana (v-oogbladroller)
1x Endothenia spec.

  • 1x Endothenia marginana (scherpe kuifbladroller) – PRE.SW.1350.16.F.AL.9

4x Eudemis porphyrana (schaduwfruitbladroller)
1x Eudemis profundana (bonte fruitbladroller)
1x Grapholita janthinana (rookkleurige fruitmot) – PRE.SW.1346.16.F.AL.5
1x Grapholita funebrana (pruimenmot) – PRE.SW.1347.16.F.AL.6
8x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Notocelia uddmanniana (bramenbladroller)
5x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
1x Pseudargyrotoza conwagana (zilvervlekbladroller)
1x Rhopobota naevana (topspinnertje)
1x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
4x Zeiraphera griseana (grijze lariksbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
1x Prays fraxinella (essenmot)
3x Prays ruficeps (bruine essenmot)
3x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
1x Ypsolopha scabrella (gelijnde spitskopmot)
1x Ypsolopha sequella (panterspitskopmot)
 
Op wijntouwen
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Tethea or (orvlinder)
 
- Erebidae (spinneruilen):
6x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
1x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
 

Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Ectoedemia hannoverella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Ectoedemia sericopeza - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Phyllonorycter issikii - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Phyllonorycter sorbi - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Mompha langiella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Cameraria ohridella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Stigmella aceris - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Stigmella trimaculella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Yponomeuta sedella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Yponomeuta sedella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Het Veursbos (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Het Veursbos (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Het Veursbos (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Het Veursbos (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Het Veursbos (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Phyllonorycter lantanella - Voeren ~ Het Veursbos (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Phyllonorycter lantanella - Voeren ~ Brasserie Het Rode Bos (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Cilix glaucata - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Clepsis rurinana - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora discordella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Cosmia affinis - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Endothenia marginana - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Ennomos fuscantaria - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Epinotia ramella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Eucosma conterminana - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Grapholita janthinana - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Horisme tersata - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Macdunnoughia confusa - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Oncocera semirubella - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Pammene aurita - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Phragmatobia fuliginosa - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Prays ruficeps - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Triodia sylvina - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert
Zeiraphera griseana - Voeren ~ Altenbroek (Limburg) 28-08-2016 ©Steve Wullaert