U bent hier

Home

28-05-2016 Merelbeke ~ De Scheldemeersen

Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert

Zaterdag 28 mei 2016 heeft onze Werkgroep Bladmineerders van de V.V.E. (Vlaamse Vereniging voor Entomologie) voor de eerste keer “De Scheldemeersen” te Melsen – Merelbeke geïnventariseerd. De Scheldemeersen is een gevarieerd rivierenlandschap met vochtige meersen, rietvelden, bosjes en enkele oude Scheldearmen. Het 600 hectare groot gebied, waarvan Natuurpunt ongeveer 150 ha beheert, bestaat uit verschillende deelgebieden met elk een eigen verhaal.
Deze excursie was in samenwerking met de K.B.V.E. (De Koninklijke Belgische Vereniging voor Entomologie).
 
In de voormiddag gingen we samen met de mensen van de K.B.V.E. op pad en maakten we een wandeling doorheen een stuk van de Scheldemeersen genaamd “Sint-Elooisput”
 
Soortenlijst
 
Bladmijnen
- Eriocraniidae (purpermotten):
12 mijnen van Dyseriocrania subpurpurella (eikenpurpermot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1 mijn van Phyllocnistis xenia (printplaatmot) op Populus canescens (grauwe abeel)
2 mijnen van Phyllonorycter rajella (gewone elzenvouwmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
5 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn), Malus spec. (appel spec.)
 
- Nepticulidae (dwermineermotten):
19 mijnen van Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
 
Kokers (Coleophoridae – kokkermotten)
1 koker van Coleophora hemerobiella (fruitboomkokermot) op Malus spec. (appel spec.)
1 koker van Coleophora ibipennella (geelsnuiteikenkokermot) op Quercus robur (zomereik)
1 koker van Coleophora lutipennella / flavipennella op Quercus robur (zomereik)
 
Zakken (Psychidae – zakdrager)
4x Psyche casta (gewone zakdrager)
 
Rupsen
- Epermeniidae (borstelmotten):
11 rupsen van Epermenia chaerophyllella (mineerborstelmot) op Heracleum sphondylium (gewone berenklauw)
 
- Lasiocampidae (spinners):
2 rupsen van Euthrix potatoria (rietvink)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
± 220 rupsen van Yponomeuta malinellus (appelstippelmot) op Malus spec. (appel spec.)
± 555 rupsen van Yponomeuta padella (meidoornstippelmot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
± 75 rupsen van Yponomeuta rorrella (wilgenstippelmot) op Salix alba (schietwilg)
 
Uitsluipgaten
- Sesiidae (wespvlinders):
2 uitsluipgaten van Sesia apiformis (hoornaarvlinder) op Populus canadensis (Canadapopulier)
 
Nachtvlinders
- Adelidae (langsprietmotten):
2x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Choreutidae (glittermotten):
15x Anthophila fabriciana (brandnetelmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Cataclysta lemnata (kroosvlindertje)
1x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
1x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
5x Pyrausta aurata (muntvlinder)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten)
20x Glyphipterix simpliciella (kleine parelmot)
2x Glyphipterix thrasonella (grote parelmot)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
3x Ethmia quadrillella (kleine zwartwitmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
2x Euclidia glyphica (bruine daguil)
1x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
2x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Spilosoma lubricipeda (witte tijger)
1x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Geometridae (spanners):
1x Campaea margaritaria (appeltak)
1x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
2x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
2x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
2x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe montanata (geoogde bandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Phyllonorycter acerifoliella (spaanse aakvouwmot)
2x Phyllonorycter klemannella (goudrugelzenvouwmot)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
1x Incurvaria pectinea (berkenbladsnijdermot)
 
- Micropterigidae (oermotten):
9x Micropterix calthella (dotterbloemoermot)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
2x Mompha epilobiella (gewone wilgenroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Deltote bankiana (zilverstreep)
1x Panemeria tenebrata (dwerghuismoeder)
1x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
2x Dichrorampha agilana (kleine wortelmot)
1x Dichrorampha spec.

  • 1x ♀ Dichrorampha plumbana (geelstipwortelmot) – PRE.SW.973.16.F.MEL.13
  • 1x ♂ Dichrorampha plumbana (geelstipwortelmot) – PRE.SW.976.16.M.MEL.16

1x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
2x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
1x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
2x Phalonidia spec.

  • 1x ♂ Phalonidia manniana (muntbladroller) – PRE.SW.961.16.M.MEL.1
  • 1x ♂ Phalonidia manniana (muntbladroller) – PRE.SW.975.16.M.MEL.15

11x Pseudargyrotoza conwagana (zilvervlekbladroller)
1x Ptycholoma lecheana (koraalbladroller)
2x Tortricidae spec.

  • 1x ♂ Gynnidomorpha alismana (alismabladroller) – PRE.SW.964.16.M.MEL.4

 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Lycaena phlaeas (kleine vuurvlinder)
7x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia’s):
4x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Pieridae (witjes):
2x Pieris napi (klein geaderd witje)
3x Pieris rapae (klein koolwitje)
 
Start van de nachtvangst was om 22u35 met een temperatuur van 16 °C. Het was licht bewolkt en er stond een beetje wind. In het gebied werden 6 lichtbakken opgesteld, elk met één lamp van 125 W. Het deel van de Scheldemeersen waar de vallen opgesteld stonden heet “De Putten”.
 
- Argyresthiidae (pedaalmotten):
2x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
24x Coleophora spec.

  • 2x ♂ Coleophora peribenanderi (distelkokermot) – PRE.SW.962.16.M.MEL.2 & PRE.SW.972.16.M.MEL.12
  • 1x ♂ Coleophora alticolella (gewone ruskokermot) – PRE.SW.963.16.M.MEL.3
  • 2x ♂ Coleophora laricella (larikskokermot) – PRE.SW.965.16.M.MEL.5 & PRE.SW.986.16.M.MEL.26
  • 1x ♂ Coleophora deauratella (grijze metaalkokermot) – PRE.SW.969.16.M.MEL.9
  • 1x ♂ Coleophora lassella (greppelrusjeskokermot) – PRE.SW.984.16.M.MEL.24  -  Deze soort is nieuw voor de provincie Oost-Vlaanderen. Het was trouwens meer dan 40 jaar geleden dat deze soort nog in België was waargenomen.
  • 1x ♀ Coleophora caespititiella (bieskokermot) – PRE.SW.985.16.F.MEL.25

 
- Crambidae (grasmotten):
1x Anania coronata (gewone coronamot)
2x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
3x Cataclysta lemnata (kroosvlindertje)
2x Donacaula forficella (liesgrassnuitmot)
1x Eudonia delunella (zwartvlekgranietmot)
4x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
2x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
21x Nascia cilialis (moerasduiveltje)
1x Parapoynx stratiotata (krabbenscheermot)
1x Pyrausta aurata (muntvlinder)
1x Scoparia spec.
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
2x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
3x Tethea ocularis (peppel-orvlinder)
1x Tethea or (orvlinder)
13x Thyatira batis (braamvlinder)
3x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
11x Elachista maculicerusella (grijsgevlekte grasmineermot)
3x Ethmia quadrillella (kleine zwartwitmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
10x Calliteara pudibunda (meriansborstel)
2x Diaphora mendica (mendicabeer)
11x Eilema sororcula (geel beertje)
1x Eilema caniola (vaal kokerbeertje)
1x Herminia grisealis (boogsnuituil)
7x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
8x Rivula sericealis (stro-uiltje)
8x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
51x Spilosoma lubricipeda (witte tijger)
2x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
3x Teleiodes luculella (maanpalpmot)
3x Gelechiidae spec.

  • 1x ♂ Scrobipalpa acuminatella (distelzandvleugeltje) – PRE.SW.966.16.M.MEL.6

 
- Geometridae (spanners):
1x Asthena albulata (wit spannertje)
3x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
4x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
3x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
16x Campaea margaritaria (appeltak)
1x Cepphis advenaria (kleine herculesspanner)
3x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
13x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
2x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
1x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
1x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
10x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
12x Eupithecia spec. (dwergspanner spec.)

  • 1x ♂ Eupithecia valerianata (valeriaandwergspanner) – PRE.SW.979.16.M.MEL.19
  • 1x ♂ Eupithecia vulgata (gewone dwergspanner) – PRE.SW.980.16.M.MEL.20
  • 1x ♂ Eupithecia assimilata (hopdwergspanner) – PRE.SW.982.16.M.MEL.22

7x Eupithecia intricata (streepjesdwergspanner)
3x Eupithecia tantillaria (fijnspardwergspanner)
4x Eupithecia vulgata (gewone dwergspanner)
1x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
4x Hydriomena furcata (variabele spanner)
1x Hylaea fasciaria (rode dennenspanner)
1x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
3x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
1x Lobophora halterata (lichte blokspanner)
35x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
1x Lomographa bimaculata (tweevlekspanner)
4x Lomographa temerata (witte schaduwspanner)
4x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
2x Macaria notata (klaverblaadje)
3x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
3x Pasiphila chloerata (sleedoorndwergspanner)
1x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
3x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe spadicearia (bruine vierbandspanner)
5x Xanthorhoe montanata (geoogde bandspanner)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
2x Glyphipterix simpliciella (kleine parelmot)
3x Glyphipterix thrasonella (grote parelmot)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
2x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
1x Caloptilia robustella (eikensteltmot)
1x Phyllonorycter muelleriella (gevlekte eikenvouwmot)
1x Phyllonorycter ulmifoliella (berkenvouwmot)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
4x Acronicta rumicis (zuringuil)
8x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
4x Agrotis puta (puta-uil)
1x Anaplectoides prasina (bruine groenuil)
5x Apamea crenata (variabele grasuil)
3x Apamea sordens (kweekgrasuil)
4x Apamea unanimis (rietgrasuil)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
7x Axylia putris (houtspaander)
1x Charanyca ferruginea (randvlekuil)
3x Craniophora ligustri (schedeldrager)
5x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
6x Diachrysia chrysitis (koperuil)
5x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
1x Dypterygia scabriuscula (vogelwiekje)
3x Euplexia lucipara (levervlek)
2x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
18x Lacanobia oleracea (groente-uil)
2x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
2x Mythimna obsoleta (gestreepte rietuil)
1x Mythimna pallens (bleke grasuil)
3x Noctua pronuba (huismoeder)
18x Ochropleura plecta (haarbos)
6x Oligia fasciuncula (oranjegeel halmuiltje)
10x Oligia spec.

  • 1x ♂ Oligia strigilis (gelobd halmuiltje) – PRE.SW.989.16.M.MEL.29

2x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
2x Plusia festucae (goudvenstertje)
1x Subacronicta megacephala (schilddrager)
10x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera curtula (bruine wapendrager)
1x Gluphisia crenata (populierentandvlinder)
1x Harpyia milhauseri (draak)
1x Notodonta ziczac (kameeltje)
1x Phalera bucephala (wapendrager)
5x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
6x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
 
- Plutellidae (koolmotten):
2x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
3x Cryptoblabes bistriga (boslichtmot)
1x ♂ Ephestia unicolorella (sobere restjesmot) – PRE.SW.981.16.M.MEL.21
1x Myelois circumvoluta (distelhermelijntje)
1x ♂ Phycitodes maritima (smalle weidemot) – PRE.SW.977.16.M.MEL.17
2x Scotia adelphella (bandlichtmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Deilephila elpenor (groot avondrood)
12x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
5x Smerinthus ocellata (pauwoogpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x ♂ Monopis weaverella (witvlekkijkgaatje) – PRE.SW.970.16.M.MEL.10
1x ♂ Nemapogon ruricolella (okerkleurig kroeskopje) – PRE.SW.971.16.M.MEL.11
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Ancylis diminutana (lichte haakbladroller)
13x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
90x Clepsis spectrana (koolbladroller)
2x Cnephasia spec.

  • 1x ♀ Cnephasia asseclana (fijne spikkelbladroller) – PRE.SW.968.16.F.MEL.8

1x ♂ Cydia nigricana (erwtenbladroller) – PRE.SW.974.16.F.MEL.14
1x Cydia pomonella (fruitmot)
8x Epinotia immundana (elzenoogbladroller)
1x Eucosma cana (distelknoopvlekje) – PRE.SW.978.16.M.MEL.18
1x Grapholita funebrana (pruimenmot)
5x Gypsonoma sociana (witsnuitpopulierenbladroller)
7x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
2x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
2x Hedya salicella (pinguintje)
4x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Notocelia cynosbatella (hermelijnbladroller)
5x Notocelia spec.

  • 1x ♂ Notocelia trimaculana (breedgehaakte hermelijnbladroller) – PRE.SW.967.16.M.MEL.7

1x Notocelia uddmanniana (bramenbladroller)
5x Ptycholoma lecheana (koraalbladroller)
2x Syndemis musculana (struikbladroller)
23x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
 

Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Epermenia chaerophyllella - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ Sint-Elooisput (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Lyonetia clerkella - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Phyllonorycter rajella - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Stigmella hybnerella - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora hemerobiella - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Apamea unanimis - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Plusia festucae - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Argyrestha spinosella - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora caespititiella - PRE.SW.985.16.F.MEL.25 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora lassella - PRE.SW.984.16.M.MEL.24 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora peribenanderi - PRE.SW.972.16.M.MEL.12 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Cydia nigricana - PRE.SW.974.16.F.MEL.14 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Dichrorampha agilana - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Dichrorampha plumbana - PRE.SW.973.16.F.MEL.13 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Epinotia rubiginosana - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Eucosma cana - PRE.SW.978.16.M.MEL.18 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Gypsonoma sociana - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Hedya nubiferana - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Notocelia trimaculana - PRE.SW.967.16.M.MEL.7 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Phalonidia manniana - PRE.SW.975.16.M.MEL.15 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Notocelia uddmaniana - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Ephestia unicolorella - PRE.SW.981.16.M.MEL.21 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Gynnidomorpha alismana - PRE.SW.964.16.M.MEL.4 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Phycitodes maritima - PRE.SW.977.16.M.MEL.17 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Nemapogon ruricolella - PRE.SW.971.16.M.MEL.11 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Nacia cilialis - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Eupithecia valerianata - PRE.SW.979.16.M.MEL.19 - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Pasiphila chloerata - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Anaplectoides prasina - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Hugo Van Doorslaer
Harpyia milhauseri - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Hugo Van Doorslaer
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Melsen - Merelbeke ~ De Scheldemeersen ~ De Putten (O-Vl.) 28-05-2016 ©Steve Wullaert