U bent hier

Home

23-07-2016 Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse

Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 23 juli 2016 werd door onze Werkgroep Bladmineerders voor de eerste keer een inventaris uitgevoerd in Ry d’Hôwisse. Het natuurgebied, dat in beheer is van Natagora, is 50 ha groot en situeert zich tussen Rochefort en Tellin. Ry d’Hôwisse is een kleine zijrivier van de Lesse en stroomt doorheen het gebied. Het is er op sommige plaatsen zeer vochtig en drassig. De weilanden zijn zeer bloemrijk en er staan heel wat interessante en zeldzame planten.
 
We maakten in de voormiddag een wandeling doorheen het gebied gelegen aan Rue des Viviers.
 
Soortenlijst
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
6 mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn) en Pyrus pyraster (wilde peer)
2 mijnen van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus spec. (eik spec.)
 
- Eriocranidae (purpermotten):
6 verlaten mijnen van Eriocrania sparrmannella (late purpermot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3 mijnen van Callisto denticulella (roestmijnmot) op Malus spec. (appel spec.)
4 mijnen van Gracillaria syringella (seringensteltmot) op Fraxinus excelsior (es)
2 mijnen van Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
2 mijnen van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes) en Pyrus pyraster (wilde peer)
3 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
1 mijn van Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
5 mijnen van Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot) op Corylus avellana (hazelaar)
8 mijnen van Phyllonorycter oxyacanthae (meidoornvouwmot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
3 mijnen van Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
2 mijnen van Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
3 mijnen van Heliozela sericiella (eikenzilvervlekmot) op Quercus spec. (eik spec.)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
17 mijnen van Leucoptera malifoliella (appelsneeuwmot) op Malus spec. (appel spec.) en Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
2 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes) en Malus spec. (appel spec.)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
5 mijnen van Bohemannia pulverosella (vroege appeldwergmot) op Malus spec. (appel spec.)
5 mijnen van Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
5 mijnen van Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
2 mijnen van Stigmella minusculella (minuscule perenmineermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
7 mijnen van Stigmella oxyacanthella (boogjesmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
2 mijnen van Stigmella perpygmaeella (meidoornhoekmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
3 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
22 mijnen van Stigmella pyri (perenbladmineermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
7 mijnen van Stigmella regiella (veelkleurige mineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
1 mijn van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1 mijn van Tischeria ekebladella op Quercus spec. (eik spec.)
 
Rupsen
- Erebidae (spinneruilen):
125 rupsen van Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder ) op Jacobaea vulgaris (jacobskruiskruid)
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Catoptria falsella (drietandvlakjesmot)
50x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
1x Crambus perlella (bleke grasmot)
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Eilema griseola (glad beertje)
1x Eilema lurideola (plat beertje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
2x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
4x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
1x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
2x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
3x Idaea biselata (schildstipspanner)
1x Minoa murinata (bruin spannertje)
3x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
1x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
1x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Phyllonorycter lautella (prachteikenvouwmot)
1x Phyllonorycter muelleriella (gevlekte eikenvouwmot)
 
- Lasiocampidae (spinners):
1x Lasiocampa quercus (hageheld)
 
- Noctuidae (uilen):
48x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Cosmia trapezina (hyena)
3x Noctua pronuba (huismoeder)
 
- Plutellidae (koolmotten):
27x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
4x Pterophoridae spec.

  • 2x Stenoptilia pterodactyla – PRE.SW.1199.16.F.WAV.13 & PRE.SW.1208.16.M.WAV.22

 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Endotricha flammealis (strooiselmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
1x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
6x Gypsonoma sociana (witsnuitpopulierenbladroller)
7x Rhopobota naevana (topspinnertje)
1x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
12x Thymelicus lineola (zwartsprietdikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Lycaena phlaeas (kleine vuurvlinder)
 
- Nymphalidae (aurelia’s):
14x Aphantopus hyperantus (koevinkje)
1x Limenitis camilla (kleine ijsvogelvlinder)
45x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
35x Melanargia galathea (dambordje)
2x Pyronia tithonus (oranje zandoogje)
 
- Pieridae (witjes):
2x Pieris brassicae (groot koolwitje)
1x Pieris rapae (klein koolwitje)
 
Kort na de middag gingen we even naar het Noord-Oostelijke deel van Ri d’Hôwisse gelegen aan Route de Rochefort.
 
Soortenlijst
 
Bladmijnen
- Gracillariidae (mineermotten):
4 mijnen van Parornix carpinella (haagbeukzebramot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
11 mijnen van Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
1 mijn van Antispila metallella (grote kornoeljegaatjesmaker) op Cornus sanguinea (rode kornoelje)
1 mijn van Heliozela resplendella (elzenzilvervlekmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
5 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
70x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
1x Crambus perlella (bleke grasmot)
3x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
1x Idaea biselata (schildstipspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot)
 
- Noctuidae (uilen):
11x Autographa gamma (gamma-uil)
 
- Plutellidae (koolmotten):
2x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Tortricidae (bladrollers):
10x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
1x Gypsonoma sociana (witsnuitpopulierenbladroller)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
1x Thymelicus lineola (zwartsprietdikkopje)
 
- Nyphalidae (aurelia’s):
1x Araschnia levana (landkaartje)
3x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
 
- Pieridae (witjes):
1x Leptidea spec.

  • 1x Leptidea sinapis – PRE.SW.1205.16.M.WAV.19

1x Pieris brassicae (groot koolwitje)
1x Pieris napi (klein geaderd witje)
 
De start van de nachtvangst was om 22u00 bij een temperatuur van 18°c. Het was zwaar bewolkt, windstil en een beetje mistig. De 9 lichtbakken stonden verspreid in het gebied ter hoogte van Rue des Viviers. Om 05u15 werd de wekker gezet om alles te controleren.
 
Soortenlijst
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia brockeella (sierlijke pedaalmot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1x Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
44x Coleophora spec.

  • 1x Coleophora alnifoliae (elzenkokermot) – PRE.SW.1198.16.M.WAV.12
  • 1x Coleophora betulella (witte berkenkokermot) – PRE.SW.1196.16.F.WAV.10
  • 1x Coleophora currucipennella (okervlerkkokermot) – PRE.SW.1200.16.M.WAV.14 – Van 1980 geleden dat deze soort nog werd waargenomen in de provincie Namen!)
  • 2x Coleophora flavipennella (donkere eikenkokermot) – PRE.SW.1197.16.F.WAV.11 & PRE.SW.1202.16.WAV.16
  • 1x Coleophora hemerobiella (fruitboomkokermot) – PRE.SW.1191.16.M.WAV.5
  • 1x Coleophora spinella (geelkopprunuskokermot) – PRE.SW.1201.16.M.WAV.15
  • 1x Coleophora therinella (zwaluwtongkokermot) – PRE.SW.1188.16.M.WAV.2 (Deze soort is nieuw voor de provincie Namen!!)

1x Coleophora hemerobiella (fruitboomkokermot)
1x Coleophora mayrella (kamsprietkokermot)
 
- Cossidae (houtboorders):
3x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Crambidae (grasmotten):
59x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
2x Agriphila tristella (variabele grasmot)
2x Anania coronata (gewone coronamot)
1x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
27x Catoptria falsella (drietandvlakjesmot)
7x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
36x Catoptria verellus (zwartbruine vlakjesmot)
6x Crambus perlella (bleke grasmot)
136x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
3x Evergestis limbata (gezoomde valkmot)
2x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
11x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
1x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
14x Eudonia / Scoparia spec.
4x Ostrinia nubilalis (maïsboorder)
1x Palpita vitrealis (satijnlichtmot)
77x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
2x Scoparia basistrigalis (scherpe granietmot)
10x Udea prunalis (grijze kruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
3x Cilix glaucata (witte eenstaart)
1x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
4x Drepana lacertinaria (bleke eenstaart)
45x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
1x Tethea ocularis (peppel-orvlinder)
6x Thyatira batis (braamvlinder)
3x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Agonopterix purpurea (purperkaartmot)
2x Ethmia dodecea (tienvlekzwartwitmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
9x Arctia caja (grote beer)
1x Arctornis l-nigrum (zwarte-l-vlinder)
22x Catocala promissa (eikenweeskind)
12x Catocala sponsa (karmozijnrood weeskind)
1x Eilema caniola (vaal kokerbeertje)
31x Eilema complana (streepkokerbeertje)
24x Eilema depressa (naaldboombeertje)
5x Eilema griseola (glad beertje)
41x Euproctis similis (donsvlinder)
4x Herminia grisealis (boogsnuituil)
3x Herminia tarsipennalis (lijnsnuituil)
1x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
4x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
3x Lithosia quadra (viervlakvlinder)
29x Lymantria monacha (nonvlinder)
76x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
1x Parascotia fuliginaria (paddenstoeluil)
53x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
1x Scoliopteryx libatrix (roesje)
2x Trisateles emortualis (geellijnsnuituil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
2x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
5x Athrips mouffetella (kamperfoeliepalpmot)
3x Brachmia blandella (puntvleugelpalpmot)
4x Dichomeris alacella (venstervlekmot)
2x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
6x Gelechiidae spec.

  • 1x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot) – PRE.SW 1193.16.M.WAV.7
  • 2x Athrips rancidella – PRE.SW.1190.16.M.WAV.4 & PRE.SW.1192.16.M.WAV.6 (De tweede en derde waarneming in ons land van die soort! De eerste dateerde al van voor 1969! Deze soort is trouwens ook nieuw voor Wallonië en Namen!!)
  • 2x Bryotropha terrella – PRE.SW.1206.16.M.WAV.20 & PRE.SW.1207.16.M.WAV.21
  • 2x Caryocolum fraternella (bruine kustmot) – PRE.SW.1187.16.M.WAV.1 & PRE.SW.1209.16.M.WAV.23 (Deze soort is nieuw voor België!!)
  • 1x Chionodes fumatella (witschubbige palpmot) – PRE.SW.1194.16.F.WAV.8 (Ook van deze soort was het meer dan 35 jaar geleden dat deze nog werd waargenomen in ons land! Deze soort is nieuw voor Namen!!)

16x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
2x Neotelphusa sequax (veelkleurige maanpalpmot)
1x Psoricoptera gibbosella (eikenborsteltje)
10x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
2x Recurvaria nanella (fruitpalpmot)
3x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
3x Abraxas grossulariata (bonte bessenvlinder)
1x Abraxas sylvata (porseleinvlinder)
1x Asthena albulata (wit spannertje)
13x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
3x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
3x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
2x Catarhoe cuculata (bonte walstrospanner)
7x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
4x Chloroclystis v-ata (v-dwergspanner)
16x Crocallis elinguaria (kortzuiger)
1x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
1x Cyclophora annularia (nekspindertje)
4x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
5x Deileptenia ribeata (satijnen spikkelspanner)
3x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
3x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
1x Ennomos alniaria (geelschouderspanner)
1x Epione repandaria (puntige zoomspanner)
5x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
3x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
1x Eupithecia centaureata (zwartvlekdwergspanner)
1x Eupithecia linariata (vlasbekdwergspanner)
1x Eupithecia spec.

  • 1x Eupithecia virgaureata (guldenroededwergspanner) – PRE.SW.1203.16.M.WAV.17

1x Hemithea aestivaria (kleine zomervlinder)
2x Hydria undulata (gegolfde spanner)
1x Hypomecis roboraria (grote spikkelspanner)
11x Idaea aversata (grijze stipspanner)
181x Idaea biselata (schildstipspanner)
1x Idaea dimidiata (vlekstipspanner)
3x Hemistola chrysoprasaria (tere zomervlinder)
1x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
19x Hydriomena furcata (variabele spanner)
10x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
1x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
1x Macaria notata (klaverblaadje)
3x Menophra abruptaria (zwartvlekspikkelspanner)
5x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
4x Pasiphila rectangulata (groene dwergspanner)
11x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
4x Perizoma alchemillata (hennepnetelspanner)
2x Philereme transversata (wegedoornspanner)
8x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
3x Selenia dentaria (herculesje)
7x Selenia lunularia (lindeherculesje)
1x Stegania cararia (zoomvlekspanner)
2x Timandra comae (lieveling)
1x Triphosa dubitata (grote boomspanner)
5x Xanthorhoe quadrifasciata (grote vierbandspanner)
2x Xanthorhoe spadicearia (bruine vierbandspanner)
2x Xanthorhoe spec.
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Acrocercops brongniardella (zilvermijnmot)
2x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
1x Caloptilia spec.

  • 1x Caloptilia stigmatella (wilgensteltmot) – PRE.SW1195.16.M.WAV.9

 
- Lasiocampidae (spinners):
1x Euthrix potatoria (rietvink)
1x Gastropacha quercifolia (eikenblad)
3x Lasiocampa quercus (hageheld)
1x Malacosoma neustria (ringelrups)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
1x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Noctuidae (uilen):
16x Acronicta aceris (bont schaapje)
1x Acronicta auricoma (goudhaaruil)
1x Acronicta rumicis (zuringuil)
3x Acronicta psi / tridens
4x Acronicta strigosa (moerasbos-uil)           
1x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
7x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
1x Apamea crenata (variabele grasuil)
20x Apamea lithoxylaea (bleke grasworteluil)
303x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
1x Apamea remissa (grauwe grasuil)
13x Apamea scolopacina (bosgrasuil)
3x Apamea sublustris (okergele grasuil)
8x Amphipyra berbera (schijn-piramidevlinder)
7x Amphipyra perflua (grote piramidevlinder)
21x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Amphipyra tragopoginis (boksbaardvlinder)
225x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Axylia putris (houtspaander)
7x Brachylomia viminalis (katwilguiltje)
2x Caradrina morpheus (morpheusstofuil)
6x Colocasia coryli (hazelaaruil)
181x Cosmia pyralina (maanuiltje)
172x Cosmia trapezina (hyena)
2x Craniophora ligustri (schedeldrager)
1x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
1x Cucullia spec.

  • 1x Cucullia umbratica (grauwe monnik) – PRE.SW.1204.16.M.WAV.18

4x Deltote bankiana (zilverstreep)
4x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
7x Diachrysia chrysitis (koperuil)
2x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
6x Dicycla oo (nullenuil)
9x Hoplodrina blanda (egale stofuil)
131x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
14x Hoplodrina spec.
1x Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
1x Lacanobia oleracea (groente-uil)
1x Lacanobia w-latinum (brede-w-uil)
1x Lateroligia ophiogramma (moeras-grasuil)
1x Lycophotia porphyrea (granietuil)
12x Melanchra persicariae (perzikkruiduil)
146x Mesapamea spec.
1x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
1x Mythimna conigera (eenstreepgrasuil)
41x Mythimna ferrago (gekraagde grasuil)
6x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
2x Mythimna pallens (bleke grasuil)
7x Noctua comes (volgeling)
5x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
1x Noctua interjecta (kleine huismoeder)
2x Noctua janthina (kleine breedbandhuismoeder)
699x Noctua pronuba (huismoeder)
49x Ochropleura plecta (haarbos)
7x Panthea coenobita (schijn-nonvlinder)
1x Polia hepatica (gerande marmeruil)
1x Polia nebulosa (marmeruil)
2x Subacronicta megacephala (schilddrager)
36x Trachea atriplicis (meldevlinder)
3x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
2x Xestia ditrapezium (trapeziumuil)
6x Xestia triangulum (driehoekuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera anachoreta (kleine wapendrager)
1x Clostera curtula (bruine wapendrager)
3x Clostera pigra (donkere wapendrager)
9x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
2x Furcula bifida (wilgenhermelijnvlinder)
1x Furcula furcula  (kleine hermelijnvlinder)
8x Notodonta dromedarius (dromedaris)
10x Notodonta torva (geelbruine tandvlinder)
3x Notodonta ziczac (kameeltje)
2x Phalera bucephala (wapendrager)
4x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
5x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
5x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
3x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
2x Ptilodon cucullina (esdoorntandvlinder)
2x Stauropus fagi (eekhoorn)
 
- Nolidae (visstaartjes):
1x Meganola albula (groot visstaartje)
1x Nola cucullatella (klein visstaartje)
1x Nycteola revayana (variabele eikenuil)
 
- Nyphalidae (aurelia’s):
2x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
4x Bisigna procerella (naaldkunstwerkje)
1x Crassa unitella (zwamboorder)
4x Harpella forficella (bruine molmboorder)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
4x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
90x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Cnaemidophorus rhododactyla (rozenvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
13x Acrobasis marmorea (hoekige mutsjeslichtmot)
23x Acrobasis repandana (oranje eikenlichtmot)
66x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
8x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
1x Dioryctria abietella (sparappelboorder)
703x Endotricha flammealis (strooiselmot)
1x Hypsopygia glaucinalis (tweelijnmot)
1x Pempelia palumbella (heidelichtmot)
338x Phycita roborella (eikenlichtmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
5x Deilephila elpenor (groot avondrood)
22x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
16x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
2x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris forsskaleana (kleine boogbladroller)
8x Acleris holmiana (rode driehoekbladroller)
1x Acleris variegana (witschouderbladroller)
2x Agapeta hamana (distelbladroller)
5x Agapeta zoegana (kanariepietje)
1x Aleimma loeflingiana (zonnesproetbladroller)
2x Ancylis achatana (dwarsstreephaakbladroller)
1x Ancylis diminutana (lichte haakbladroller)
2x Apotomis betuletana (berkenmarmerbladroller)
11x Archips podana (grote appelbladroller)
1x Archips rosana (heggenbladroller)
5x Archips xylosteana (gevlamde bladroller)
1x Celypha aurofasciana (goudlijnbladroller)
8x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Celypha rivulana (roodbruine lijnbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
44x Cnephasia spec.
7x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
84x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
3x Ditula angustiorana (zomerbladroller)
1x Epinotia solandriana (zadeloogbladroller)
4x Eudemis profundana (bonte fruitbladroller)
1x Gypsonoma aceriana (populierenbladroller)
1x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
1x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
2x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
1x Lobesia abscisana (slangenkruidbladroller)
1x Lozotaeniodes formosana (schorsboorder)
3x Notocelia uddmanniana (bramenbladroller)
14x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
5x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
3x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
4x Rhopobota naevana (topspinnertje)
24x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
75x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
3x Swammerdamia pyrella (duifmot)
17x Swammerdamia spec.
14x Yponomeuta evonymella (vogelkersstippelmot)
1x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
1x Yponomeuta sedella (hemelsleutelstippelmot)
172x Yponomeuta spec.
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
1x Ypsolopha alpella (eikenspitskopmot)
5x Ypsolopha dentella (bonte spitskopmot)
1x Ypsolopha horridella (grijze spitskopmot)
4x Ypsolopha nemorella (lichte spitskopmot)
 
Totaal aantal exemplaren nachtvangst: 5448
Totaal aantal soorten nachtvangst: 289 waaronder één nieuwe Belgische soort, 3 nieuwe soorten voor de provincie Namen en ééntje waarvan de gegevens dateerden van voor 1980! Best wel een heel goeie vangst!
 

Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Antispila metallella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Bohemannia pulverosella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Eriocrania sparrmannella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Heliozela sericiella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Leucoptera malifoliella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Stigmella pyri - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Acrobasis tumidana - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Palpita vitrealis - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Arctia caja - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Arctia caja - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Cosmia trapezina - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Crocallis elinguaria - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Dicycla oo - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Gastropacha quercifolia - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Cyclophora annularia - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Ennomos quercinaria - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Menophra abruptaria - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Philereme transversata - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Triphosa dubitata - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Athrips rancidella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Caryocolum fraternella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Chionodes fumatella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Bisigna procerella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora therinella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Cnaemidophorus rhododactyla - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Epinotia solandriana - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Ethmia dodocea - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Stenoptilia pterodactyla - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Ypsolopha nemorella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Ypsolopha ustella - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Wavreille - Rochefort ~ Ry d'Hôwisse (Namen) 23-07-2016 ©Steve Wullaert