U bent hier

Home

20-08-2016 Belvaux ~ Tienne de Boton

Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 20 augustus heeft de Werkgroep Bladmineerders voor de eerste keer een inventarisatie uitgevoerd in Belvaux op Tienne de Boton. De weersvoorspellingen waren niet zo goed, toch bleef het de ganse dag droog en op sommige momenten was het zelfs zeer zonnig. Qua temperatuur hadden we zeker niet te klagen: het was t-shirt weer! We maakten een wandeling doorheen het gebied en tekenden de volgende soorten op.
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
8 mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn),  Pyrus pyraster (wilde peer) en Sorbus torminalis (elsbes)
2 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Rhamnus catharticus (wegedoorn)
1 mijn van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
2 mijnen van Callisto denticulella (roestmijnmot) op Malus spec. (appel spec.)
150 + mijnen van Cameraria ohridella (paardenkastanjemineermot) op Aesculus hippocastanum (wilde paardenkastanje)
3 mijnen van Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot) op Hypericum hirsutum (ruig hertshooi)
4 mijnen van Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
2 mijnen van Parornix devoniella (gewone zebramot) op Corylus avellana (hazelaar)
23 mijnen van Phyllonorycter cerasicolella (kersenvouwmot) op Prunus avium (zoete kers)
2 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
12 mijnen van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn),  Pyrus pyraster (wilde peer) en Sorbus torminalis (elsbes)
6 mijnen van Phyllonorycter lantanella (sneeuwbalvouwmot) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
106 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
1 mijn van Phyllonorycter quercifoliella (gewone eikenvouwmot) op Quercus robur (zomereik)
5 mijnen van Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
18 mijnen van Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
12 mijnen van Phyllonorycter tristrigella (geelkopiepenvouwmot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
1 uitsnede van Heliozela sericiella (eikenzilvervlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Nepticulidae (dwergmineermotten):
7 mijnen van Bohemannia pulverosella (vroege appeldwergmot) op Malus spec. (appel spec.)
3 mijnen van Stigmella anomalella (bruine rozenmineermot) op Rosa spec. (roos spec.)
19 mijnen van Stigmella catharticella (wegedoornmineermot) op Rhamnus catharticus (wegedoorn)
4 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
30 mijnen van Stigmella malella (appelbladmineermot) op Malus spec. (appel spec.)
2 mijnen van Stigmella perpygmaeella (meidoornhoekmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
3 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
20 mijnen van Stigmella pyri (perenbladmineermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
2 mijnen van Stigmella regiella (veelkleurige mineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
1 mijn van Stigmella ulmivora (iepenmineermot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
4 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
1 mijn van Tischeria decidua (hoefijzervlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
1 koker van Coleophora badiipennella (iepenkokermot) op Corylus avellana (hazelaar)
 
Rupsen
- Tortricidae (bladrollers):
40x vraatbeeld van Acleris schalleriana (zuidelijke boogbladroller) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
 
Nachtvlinders:
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
 
- Geometridae (spanners):
4x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
1x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Autographa gamma (gamma-uil)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Aricia agestis (bruin blauwtje)
2x Lysandra coridon (bleek blauwtje)
1x Polyommatus semiargus (klaverblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia’s):
3x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
1x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
 
Voor we gingen eten in Han-sur-Lesse stopten we nog even in Les Pairées Ouest in Rochefort.
 
Soortenlijst
 
Bladmijnen
- Gracillariidae (mineermotten):
2 mijnen van Parornix devoniella (gewone zebramot) op Corylus avellana (hazelaar)
3 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
35 mijnen van Phyllonorycter joannisi (noorse esdoornvouwmot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
7 mijnen van Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn)
3 mijnen van Stigmella catharticella (wegedoornmineermot) op Rhamnus catharticus (wegedoorn)
3 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
3 mijnen van Stigmella pyri (perenbladmineermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
Cocons
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1 cocon van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
1x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
 
- Geometridae (spanners):
2x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Minoa murinata (bruin spannertje)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Autographa gamma (gamma-uil)
 
Dagvlinders
- Nymphalidae (aurelia’s):
2x Argynnis paphia (keizersmantel)
1x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
2x Lasiommata megera (argusvlinder)
1x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
1x Pararge aegeria (bont zandoogje)
 
- Pieridae (witjes):
4x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
1x Pieris brassicae (groot koolwitje)
1x Pieris napi (klein geaderd witje)
 
We wandelden ook nog even verder naar een ander stuk genaamd Tienne des Vignes.
 
Soortenlijst
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
135 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Rhamnus catharticus (wegedoorn)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
1 mijn van Acrolepia autumnitella (bitterzoetmot) op Solanum dulcamara (bitterzoet)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3 mijnen van Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
4 mijnen van Phyllonorycter cerasicolella (kersenvouwmot) op Prunus avium (zoete kers)
5 mijnen van Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
1 mijn van Antispila metallella (grote kornoeljegaatjesmaker) op Cornus sanguinea (rode kornoelje)
2 mijnen van Heliozela hammoniella (berkenzilvervlekmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
4 mijnen van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
5 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Betula pendula (ruwe berk)
15 mijnen van Lyonetia prunifoliella (sleedoornhangmatmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
2 mijnen van Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer campestre (Spaanse aak)
1 mijn van Stigmella anomalella (bruine rozenmineermot) op Rosa spec. (roos spec.)
5 mijnen van Stigmella floslactella (hazelaarmineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
3 mijnen van Stigmella pyri (perenbladmineermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
2 mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
 
Rupsen
- Tortricidae (bladrollers):
2x vraatbeeld van Acleris schalleriana (zuidelijke boogbladroller) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
11x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
2x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Nomophila noctuella (luipaardlichtmot)
1x Pyrausta nigrata (stiptijmmot)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Anacampsis obscurella
 
- Geometridae (spanners):
4x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
2x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Epirrhoe galiata (walstrobandspanner)
1x Idaea biselata (schildstipspanner)
1x Minoa murinata (bruin spannertje)
1x Scopula ornata (kantstipspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
 
- Noctuidae (uilen):
3x Noctua pronuba (huismoeder)
 
- Plutellidae (koolmotten):
2x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Sesiidae (wespvlinders):
3x Chamaesphecia empiformis (schijn-wolfsmelkwespvlinder) op het feromoon van ICH.
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Rhopobota naevana (topspinnertje)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
1x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
3x Aricia agestis (bruin blauwtje)
8x Lysandra coridon (bleek blauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia’s):
1x Argynnis paphia (keizersmantel)
4x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
4x Lasiommata megera (argusvlinder)
2x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
3x Pararge aegeria (bont zandoogje)
 
De nachtvangst ging door op Tienne de Boton in Belvaux. Er werden 10 lichtbakken uitgezet en één staande val. De weersomstandigheden waren vrij goed: de gehele dag was het zeer zonnig en vrij warm en ’s avonds begon de hemel dicht te trekken, waardoor het niet zo sterk afkoelde. De lichtvangst werd gestart om 21u35 bij een temperatuur van 18 °C. Het was zwaar bewolkt en windstil.  Stop van de lichtvangst om 05u30 bij een temperatuur van 15 °C een nog steeds zwaar bewolkte hemel. Er stond beetje wind en af en toe viel lichte motregen.
 
Soortenlijst
 
Op wijntouw
 
- Erebidae (spinneruilen):
3x Catocala sponsa (karmozijnrood weeskind)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
1x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
3x Mesapamea spec.
2x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
1x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
4x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Ochropleura plecta (haarbos)
4x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
1x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Geometridae (spanners):
4x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
3x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Idaea aversata (grijze stipspanner)
1x Peribatodes ilicaria (donkere spikkelspanner)
1x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
 
Op licht
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
4x Argyresthia spec.

  • 1x Argyresthia bonnetella (variabele pedaalmot) – PRE.SW.1341.16.M.BE.17

1x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
3x Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
3x Agriphila geniculea (gepijlde grasmot)
226x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
3x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
6x Agriphila tristella (variabele grasmot)
3x Anania crocealis (gegolfde lichtmot)
1x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
1x Crambus perlella (bleke grasmot)
2x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
2x Eudonia spec.
1x Parapoynx stratiotata (krabbenscheermot)
1x Platytes alpinella (baardsnuitmot)
2x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
25x Pyrausta despicata (weegbreemot)
3x Pyrausta purpuralis (purpermot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Drepana curvatula (bruine eenstaart)
1x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
3x Thyatira batis (braamvlinder)
1x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Agonopterix arenella (bleke kaartmot)
2x Agonopterix purpurea (purperkaartmot)
1x Elachista spec.

  • 1x Elachista chrysodesmella (gevinde kortsteelmineermot) – PRE.SW.1326.16.F.BE.2  - Ook bevestigd door Lauri Kaila.

 
- Erebidae (spinneruilen):
3x Eilema depressa (naaldboombeertje)
1x Eilema lurideola (plat beertje)
1x Euplagia quadripunctaria (Spaanse vlag)
13x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
2x Lymantria monacha (nonvlinder)
2x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
2x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
13x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
 
- Gelechiidae (palpmotten                ):
1x Anarsia spartiella (bremscheutboorder)
1x Helcystogramma lutatella (lichte rietpalpmot)
1x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
5x Psoricoptera gibbosella (eikenborsteltje)
1x Psoricoptera spec.

  • 1x Psoricoptera gibbosella (eikenborsteltje) – PRE.SW.1328.16.M.BE.4

1x Stenolechia gemmella (eikenpalpmot)
2x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
4x Campaea margaritaria  (appeltak)
14x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
3x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
48x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
12x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
3x Cyclophora annularia (nekspindertje)
7x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
1x Cyclophora porata (eikenoogspanner)
5x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
5x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
9x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Epirrhoe galiata (walstrobandspanner)
1x Eupithecia centaureata (zwartvlekdwergspanner)
1x Eupithecia pulchellata (vingerhoedskruiddwergspanner)
1x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
1x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
1x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
2x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
2x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
5x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
1x Minoa murinata (bruin spannertje )
32x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
2x Perizoma alchemillata (hennepnetelspanner)
1x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
1x Philereme transversata (wegedoornspanner)
1x Plagodis dolabraria (lindeknotsvlinder)
1x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
5x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
2x Caloptilia robustella (eikensteltmot)
1x Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot)
4x Parornix spec.
 
- Hepialidae (wortelboorders):
36x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje )
1x Acronicta psi/tridens

  • 1x Acronicta psi (psi-uil) – PRE.SW.1338.16.F.BE.14

1x Acronicta auricoma (goudhaaruil)
4x Acronicta rumicis (zuringuil)
1x Agrotis puta (puta-uil)
5x Autographa gamma (gamma-uil)
16x Cosmia trapezina (hyena)
4x Craniophora ligustri (schedeldrager)
2x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
7x Diachrysia chrysitis (koperuil)
1x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
4x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
11x Luperina testacea (gewone grasuil)
5x Mesapamea secalella/secalis

  • 1x Mesapamea secalella (weidehalmuiltje) – PRE.SW.1339.16.F.BE.15

3x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
2x Noctua comes (volgeling)
1x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
1x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
198x Noctua pronuba (huismoeder)
20x Ochropleura plecta (haarbos)
1x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
4x Thalpophila matura (geelvleugeluil)
19x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
1x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
5x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera pigra (donkere wapendrager)
6x Notodonta dromedarius (dromedaris)
2x Pheosia gnoma  (berkenbrandvlerkvlinder)
1x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
2x Ptilodon cucullina (esdoorntandvlinder)
32x Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
19x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
1x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Acrobasis advenella (mutsjeslichtmot)
29x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
1x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
2x Endotricha flammealis (strooiselmot)
2x Phycita roborella (eikenlichtmot)
1x Phycitodes spec.
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot)
1x Coptotriche marginea (gele bramenvlekmot)
1x spec.

  • 1x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) – PRE.SW.1327.16.M.BE.3

 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Apotomis betuletana (berkenmarmerbladroller)
13x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Cochylis nana (vroege dwergbladroller)
1x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
8x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
1x Dichelia histrionana (splintervlekbladroller)
1x Endothenia spec.

  • 1x Endothenia marginana (scherpe kuifbladroller) – PRE.SW.1333.16.M.BE.9

1x Epinotia nisella (variabele oogbladroller) – PRE.SW.1332.16.F.BE.8
2x Epinotia ramella (gemarmerde oogbladroller)
2x Epinotia trigonella (tweevlekoogbladroller)
8x Eudemis porphyrana (schaduwfruitbladroller)
1x Grapholita janthinana (rookkleurige fruitmot) – PRE.SW.1325.16.M.BE.1
1x Hedya spec.

  • 1x Hedya ochroleucana (grote witvlakbladroller) – PRE.SW.1334.16.F.BE.10

8x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
3x Notocelia spec.

  • 1x Notocelia incarnatana (smalle hermelijnbladroller) – PRE.SW.1330.16.M.BE.6

3x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
7x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
2x Rhopobota naevana (topspinnertje)
1x Rhyacionia pinicolana (rode dennenlotboorder) – PRE.SW.1329.16.F.BE.5
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
2x Ypsolopha dentella (bonte spitskopmot)
1x Ypsolopha horridella (grijze spitskopmot)
3x Ypsolopha parenthesella (witvlekspitskopmot)
2x Ypsolopha scabrella (gelijnde spitskopmot)
3x Ypsolopha sequella (panterspitskopmot)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
1x Paraswammerdamia albicapitella (witkraagduifmot) – PRE.SW.1337.16.M.BE.13
 
Dank aan al diegene die weer van de partij waren: Yvon, Wouter, Carina, Patrick, Marc, Mikaël, Aurore, Stéphane, David en Philippe. Ook aan Zoë Vanstraelen voor het nalezen van het verslag en bijschrift Nederlandse namen.
 

Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Acleris schalleriana - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Philippe Vanmeerbeeck
Bohemannia pulverosella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Bucculatrix beschteinella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Bucculatrix ulmella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Callisto denticulella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Callisto denticulella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Coleophora badiipennella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Philippe Vanmeerbeeck
Coleophora badiipennella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Phyllonorycter corylifoliella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Stigmella malella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Stigmella catharticella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Philippe Vanmeerbeeck
Stigmella catharticella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Stigmella pyri - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Philippe Vanmeerbeeck
Stigmella pyri - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Tischeria decidua - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Anacampsis obscurella - Tellin ~ Les Pairées (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Anacampsis obscurella - Tellin ~ Les Pairées (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Chamaesphecia empiformis - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Philippe Vanmeerbeeck
Chamaesphecia empiformis - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Chamaesphecia empiformis - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Philippe Vanmeerbeeck
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Philippe Vanmeerbeeck
Acrolepia autumnitella - Tellin ~ Tienne des Vignes (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Acrobasis tumidana - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Acronicta auricoma - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Agriphila geniculea - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Anania crocealis - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Argyresthia bonnetella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Argyresthia pruniella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Dichelia histrionana - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Elachista chrysodesmella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Epinotia nisella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Grapholita janthinana - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Hedya ochroleucana - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Notocelia incarnatana - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Paraswammerdamia albicapitella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert
Psoricoptera gibbosella - Belvaux ~ Tienne de Boton (Namen) 20-08-2016 ©Steve Wullaert