U bent hier

Home

13-08-2016 Arlon ~ Belgisch Lotharingen

Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 13 augustus 2016 heeft de Werkgroep Bladmineerders voor de tweede keer geïnventariseerd in Belgisch Lotharingen te Arlon. Dezelfde plaatsen als vorig jaar werden bezocht, alsook een aantal nieuwe stukken. Het weer overdag zat ons goed mee! Het was vrij warm en zonnig bij een temperatuur van 24 à 25°C.
 
Soortenlijst van overdag
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
84 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Frangula alnus (sporkehout)
 
- Crambidae (grasmotten):
26 mijnen van Cynaeda dentalis (gevlamde grasmot) op Echium vulgare (slangenkruid)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
4 mijnen van Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
2 mijnen van Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
11 mijnen van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pendula (ruwe berk)
2 mijnen van Parornix fagivora (beukenzebramot) op Fagus sylvatica (beuk)
34 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Phyllonorycter oxyacanthae (meidoornvouwmot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
11 mijnen van Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
7 mijnen van Phyllonorycter ulmifoliella (berkenvouwmot) op Betula pendula (ruwe berk)
2 mijnen van Phyllonorycter viminetorum (grauwe wilgenvouwmot) op Salix viminalis (katwilg)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten)
10 mijnen van Heliozela hammoniella (berkenzilvervlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
1 mijn van Heliozela sericiella (eikenzilvervlekmot) op Quercus robur (zomereik) - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
6 mijnen van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
2 mijnen van Leucoptera spartifoliella (bremsneeuwmot) op Cytisus scoparius (brem)
5 mijnen van Leucoptera lotella (rolklaversneeuwmot) op Lotus corniculatus (gewone rolklaver)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten)
1 mijn van Mompha terminella (kleine heksenkruidmot) op Circaea spec. (heksenkruid spec.)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Ectoedemia occultella (ronde berkenblaasmijnmot) op Betula pendula (ruwe berk)
2 mijnen van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
11 mijnen van Stigmella betulicola (sociale berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
7 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
8 mijnen van Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
1 mijn van Stigmella lapponica (vroege berkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
80 mijnen van Stigmella magdalenae (grijze lijsterbesmineermot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
2 mijnen van Stigmella myrtillella (bosbesmineermot) op Vaccinium myrtillus (blauwe bosbes)
4 mijnen van Stigmella nylandriella (gewone lijsterbesmineermot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
6 mijnen van Stigmella perpygmaeella (meidoornhoekmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
1 mijn van Stigmella regiella (veelkleurige mineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
3 mijnen van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
4 mijnen van Stigmella salicis (gewone wilgenmineermot) op Salix spec. (wilg spec.)
10 mijnen van Stigmella sorbi (lijsterbesblaasmijnmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
1 mijn van Stigmella tityrella (zigzagbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
 
Rupsen
- Noctuidae (uilen)
1 rups van Moma alpium (gevlekte groenuil)
- Notodontidae (tandvlinders):
1 rups van Phalera bucephala (wapendrager)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
1 koker van Coleophora kuehnella (blaasjespistoolkokermot) op Quercus robur (zomereik)
3 kokers van Coleophora trifolii (lichte metaalkokermot) op Melilotus officinalis (citroengele honingklaver)
1 koker van Coleophora violacea (witsprietkokermot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia brockeella (sierlijke pedaalmot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1x Bucculatrix nigricomella (margrietooglapmot)
1x Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
8x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
2x Agriphila latistria (witlijngrasmot)
2x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
4x Crambus perlella (bleke grasmot)
1x Eudonia spec.

  • Eudonia truncicolella (nazomergranietmot) – PRE.SW.1302.16.F.AR.16

1x Elophila nymphaeata (waterleliemot)
2x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
1x Platytes alpinella (baardsnuitmot)
1x Sitochroa palealis (bruidsmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Anacampsis populella (populierenspikkelpalpmot) – PRE.SW.1301.16.M.AR.15
26x Aristotelia ericinella (heidepistoolmot)
 
- Geometridae (spanners)
4x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
4x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
2x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
1x Eupithecia pygmaeata (hoornbloemdwergspanner)
1x Lythria cruentaria (zuringspanner)
2x Minoa murinata (bruin spannertje)
2x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3x Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Agrotis puta (puta-uil)
4x Anarta myrtilli (roodbont heide-uiltje)
11x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Cosmia trapezina (hyena)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
1x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
4x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
4x Endotricha flammealis (strooiselmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Dichrorampha flavidorsana (geelvlekwortelmot) – PRE.SW.1320.16.F.AR.33
2x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
1x Ochlodes sylvanus (groot dikkopje)
5x Thymelicus sylvestris (geelsprietdikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Aricia agestis (bruin blauwtje)
6x Celastrina argiolus (boomblauwtje)
6x Lycaena phlaeas (kleine vuurvlinder)
1x Lycaena tityrus (bruine vuurvlinder)
2x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia’s):
2x Aglais io (dagpauwoog)
4x Argynnis paphia (keizersmantel)
3x Araschnia levana (landkaartje)
7x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
1x Lasiommata megera (argusvlinder)
6x Pararge aegeria (bont zandoogje)
6x Pyronia tithonus (oranje zandoogje)
3x Vanessa atalanta (atalanta)
4x Vanessa cardui (distelvlinder)
 
- Pieridae (witjes):
9x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
1x Pieris rapae (klein koolwitje)
 
Start van de nachtvangst was om 21u30 met een temperatuur van 14 °C. Het was windstil en onbewolkt. Er werden 17 lichtbakken in de strijd gegooid. Stop van de nachtvangst om 05.30 bij een temperatuur van 10 °C.
 
Soortenlijst nachtvangst
 
Op licht
- Alucitidae (waaiermotten):
1x Alucita hexadactyla (waaiermot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
3x Argyresthia brockeella (sierlijke pedaalmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
1x Coleophora spec.

  • 1x Coleophora milvipennis (spatelvormige berkkokermot) – PRE.SW.1306.16.F.AR.20

 
- Cossidae (houtboorders):
1x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Crambidae (grasmotten):
30x Acentria ephemerella (duikermot)
92x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
2x Agriphila latistria (witlijngrasmot)
35x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
4x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
1x Catoptria verellus  (zwartbruine vlakjesmot)
5x Crambus hamella (scherphoekgrasmot)
1x Crambus pascuella (zilverstreepgrasmot)
1x Crambus perlella (bleke grasmot)
1x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
14x Eudonia / Scoparia spec.
7x Platytes alpinella (baardsnuitmot)
1x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Pyrausta purpuralis (purpermot)
1x Udea prunalis (grijze kruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
2x Drepana curvatula (bruine eenstaart)
7x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
4x Falcaria lacertinaria (bleke eenstaart)
1x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
4x Tetheella fluctuosa (berken-orvlinder)
7x Thyatira batis (braamvlinder)
1x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Agonopterix heracliana (gewone kaartmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
3x Arctia caja (grote beer)
1x Catocala sponsa (karmozijnrood weeskind)
3x Eilema complana (streepkokerbeertje)
13x Eilema depressa (naaldboombeertje)
1x Eilema lurideola (plat beertje)
4x Hypena proboscidalis (bruine suituil)
30x Lymantria monacha (nonvlinder)
7x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
3x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
1x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
1x Thumatha senex (rondvleugelbeertje)
10x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
4x Aristotelia ericinella (heidepistoolmot)
3x Bryotropha senectella (donkere mospalpmot) – PRE.SW.1303.16.M.AR.17
4x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot) – PRE.SW.1299.16.M.AR.14 & PRE.SW.1312.16.F.AR.25
1x Caryocolum blandella (puntvleugelpalpmot)
1x Gelechia muscosella (donkere haakpalpmot)
3x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
1x Hypatima rhomboidella (zandlopermot)
4x Isophrictis striatella (streepbandmot) - Van 1980 geleden dat deze soort nog werd waargenomen in de provincie Luxemburg!
6x Mirificarma lentiginosella (witpootpalpmot) – PRE.SW.1295.16.M.AR.10 (Deze soort was enkel gekend vanuit de literatuur voor de provincie Brabant en één gedocumenteerde waarneming van een rups in Montagne-aux-Buis! Nu is de soort dus ook vastgesteld in de provincie Luxemburg. Deze soort is nieuw voor Luxemburg!
1x Mirificarma mulinella (bremkwastje) – PRE.SW.1310.16.F.AR.23
5x Neofriseria spec.
1x Psoricoptera gibbosella (eikenborsteltje)
3x Stenolechia gemmella (eikenpalpmot) - Van 1980 geleden dat deze soort nog werd waargenomen in de provincie Luxemburg!
1x Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot)
 
- Geometridae (spanner):
2x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
5x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
9x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
5x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
4x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
30x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
4x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
2x Dysstroma citrata (gehoekte schimmelspanner)
1x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
17x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
3x Ennomos alniaria (geelschouderspanner)
6x Ennomos quercinaria (geelblad)
4x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
13x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
5x Eupithecia icterata (oranje dwergspanner)
40x Eupithecia nanata (smalvleugeldwergspanner)
1x Eupithecia virgaureata (guldenroededwergspanner)
2x Euphyia unangulata (scherphoekbandspanner)
2x Geometra papilionaria (zomervlinder)
7x Hydriomena furcata (variabele spanner)
4x Idaea aversata (grijze stipspanner)
3x Idaea biselata (schildstipspanner)
3x Idaea dimidiata (vlekstipspanner)
1x Isturgia limbaria (oranje bremspanner)
2x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
1x Lampropteryx otregiata (donkere walstrospanner) – PRE.SW.1319.16.M.AR.32
10x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
3x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
2x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
3x Macaria notata (klaverblaadje)
4x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
3x Pachycnemia hippocastanaria (grijze heispanner)
1x Pennithera firmata (hoekbanddennenspanner)
1x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
1x Perizoma alchemillata (hennepnetelspanner)
2x Selenia dentaria (herculesje)
1x Timandra comae (lieveling)
2x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
5x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
1x Caloptilia stigmatella (wilgensteltmot)
3x Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
7x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Abrostola tripartita (brandnetelkapje)
1x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
5x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
7x Agrotis puta (puta-uil)
31x Agrotis vestigialis (bonte worteluil)
2x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
8x Anarta myrtilli (roodbont heide-uiltje)
2x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
12x Autographa gamma (gamma-uil)
14x Cerapteryx graminis (bonte grasuil)
1x Chloantha hyperici (sint-janskruiduil)
21x Colocasia coryli (hazelaaruil)
37x Cosmia trapezina (hyena)
1x Craniophora ligustri (schedeldrager)
1x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
1x Deltote uncula (zilverhaak)
7x Denticucullus pygmina (zeggeboorder)
4x Enargia paleacea (gele uil)
7x Euxoa spec.
1x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
1x Hoplodrina octogenaria  (gewone stofuil)
1x Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
2x Ipimorpha retusa (heremietuil)
4x Ipimorpha subtusa (tweekleurige heremietuil)
1x Luperina testacea (gewone grasuil)
212x Lycophotia porphyrea (granietuil)
9x Mesapamea spec.

  • 1x Mesapamea secalis (halmrupsvlinder) – PRE.SW.1324.16.M.AR.37

2x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
2x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
2x Noctua comes (volgeling)
2x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
1x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
193x Noctua pronuba (huismoeder)
26x Ochropleura plecta (haarbos)
4x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
2x Thalpophila matura (geelvleugeluil)
12x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
3x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
9x Xestia sexstrigata  (zesstreepuil)
8x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
1x Nycteola revayana (variabele eikenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera anachoreta (kleine wapendrager)
2x Furcula bifida (wilgenhermelijnvlinder)
22x Notodonta dromedarius (dromedaris)
1x Notodonta torva (geelbruine tandvlinder)
21x Notodonta ziczac (kameeltje)
118x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
17x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
9x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
7x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
1x Ptilodon cucullina (esdoorntandvlinder)
12x Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Crassa tinctella (lichte zwamboorder)
3x Harpella forficella (bruine molmboorder)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
33x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
5x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
2x Stenoptilia zophodactylus (duizendguldenkruidvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
1x Anerastia lotella (helmgrasmot) – PRE.SW.1314.16.M.AR.27
1x Dioryctria spec.

  • 1x Dioryctria simplicella (kleine sparappelboorder) – PRE.SW.1321.16.F.AR.34 – Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!

20x Endotricha flammealis (strooiselmot)
1x Pempelia palumbella (heidelichtmot)
5x Phycita roborella (eikenlichtmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
6x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
1x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Infurcitinea ignicomella (zandkroeskopje) – PRE.SW.1307.16.F.AR.21 – Deze waarneming is de tweede voor België! Nieuw voor Luxemburg en Wallonië!!
1x Monopis obviella (geel kijkgaatje) – PRE.SW.1323.16.F.AR.36
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Acleris laterana (variabele driehoekbladroller) – PRE.SW.1315.16.M.AR.28
1x Acleris sparsana (esdoornboogbladroller)
1x Agapeta zoegana (kanariepietje)
4x Ancylis apicella (fijngestreepte haakbladroller)
7x Apotomis betuletana (berkenmarmerbladroller)
1x Apotomis semifasciana (grijze marmerbladroller) – PRE.SW.1311.16.M.AR.24
1x Bactra spec. (geen zekerheid zelfs na genitalisatie)
3x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Cochylis dubitana (blauwe distelbladroller)
2x Cochylis hybridella (koperrandbladroller)
2x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
87x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
2x Epinotia brunnichana (witvlekoogbladroller)
1x Epinotia nisella (variabele oogbladroller)
8x Epinotia trigonella (tweevlekoogbladroller)
1x Eucosma cana (distelknoopvlekje)
30x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
4x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
2x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
14x Rhopobota naevana (topspinnertje)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
1x Ocnerostoma friesei (wit naaldkwastje) – PRE.SW.1309.16.M.AR.22
3x Swammerdamia spec.

  • 1x Swammerdamia caesiella (egale duifmot) – PRE.SW.1305.16.F.AR.19 – Van 1980 geleden dat deze soort nog werd waargenomen in de provincie Luxemburg!

1x Yponomeuta sedella (hemelsleutelstippelmot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
6x Ypsolopha parenthesella (witvlekspitskopmot)
 
Op wijntouwen
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Tetheella fluctuosa (berken-orvlinder)
2x Thyatira batis (braamvlinder)
 
- Erebidae (spinneruilen):
2x Catocala nupta (rood weeskind)
1x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
- Geometridae (spanner):
1x Idaea aversata (grijze stipspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
9x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
2x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
 
Op smeer
- Erebidae (spinneruilen):
1x Catocala promissa (eikenweeskind)
2x Catocala sponsa (karmozijnrood weeskind)
 

Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora kuhnella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Coleophora trifolii ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Coleophora trifolii ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Coleophora trifolii ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Heliozela hammoniella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Heliozela sericiella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Leucoptera lotella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Mompha terminella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Stigmella betulicola ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Stigmella magdalenae ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Stigmella myrtillella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Stigmella sorbi ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Phyllonorycter viminetorum ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Decticus verrucivorus ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Moma alpium ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Moma alpium ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Lythria cruentaria ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Anacampsis populella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Eudonia truncicolella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Agrotis vestigialis ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Chloantha hyperici ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Colocasia coryli ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Lampropteryx otregiata ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Anerastia lotella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Bucculatrix ulmella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Crambus hamella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Epinotia trigonella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Mirificarma lentiginosella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Monopis obviella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Pempelia palumbella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Pempelia palumbella ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Teleiopsis diffinis ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Christophe Gruwier
Xestia castanea ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Thaumetopoea processionea ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Prionus coriarius ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Stéphane Claerebout
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Wim Declerq
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer ~ Arlon (Luxemburg) 13-08-2016 ©Steve Wullaert