U bent hier

Home

13-07-2019 Visé ~ Montagne Saint-Pierre

Selenia tetralunaria - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 13 juli ’19 gingen we terug naar Visé ~ Montagne Saint-Pierre. Het is al de 4de keer dat we dit schitterende gebied bezoeken en telkens vonden we héél interessante soorten. Er was deze keer ook veel animo voor ons te vergezellen tijdens deze excursie. We gingen uiteindelijk van start met 14 mensen die allemaal meehielpen om de onderstaande lijst aan te leggen.
Overdag vonden we de volgende soorten.
 
Bladmijnen
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Callisto denticulella (roestmijnmot) op Malus spec. (appel spec.)
10x Caloptilia cuculipennella (grauwe steltmot) op Ligustrum vulgare (wilde liguster)
250x Cameraria ohridella (paardenkastanjemineermot) op Aesculus hippocastanum (witte paardenkastanje)
2x Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
5x Parornix devoniella (gewone zebramot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
5x Phyllocnistis xenia (printplaatmot) op Populus x canescens (grauwe abeel)
23x Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
4x Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
32x Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot) op Corylus avellana (hazelaar)
6x Phyllonorycter oxyacanthae (meidoornvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
7x Phyllonorycter platani (plataanvouwmot) op Platanus spec. (plataan spec.)
7x Phyllonorycter schreberella (fraaie iepenvouwmot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
1x Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
3x Phyllonorycter strigulatella (fraaie elzenvouwmot) op Alnus incana (witte els)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
4x Antispila metallella (grote kornoeljegaatjesmaker) op Cornus mas (gele kornoelje)
4x Antispila petryi (Geen Nederlandse naam) op Cornus sanguinea (rode kornoelje)
1x Antispila treitschkiella (kleine kornoeljegaatjesmaker) op Cornus mas (gele kornoelje)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
1x Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
6x Leucoptera malifoliella (appelsneeuwmot) op Malus spec. (appel spec.)
1x Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Malus spec. (appel spec.)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
2x Mompha langiella (zwarte heksenkruidmot) op Circaea lutetiana (groot heksenkruid)
16x Mompha raschkiella (tweekleurige wilgenroosjesmot) op Epilobium hirsutum (harig wilgenroosje)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
4x Stigmella anomalella (bruine rozenmineermot) op Rosa spec. (roos spec.)
6x Stigmella crataegella (zuidelijke meidoornmineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
6x Stigmella floslactella (hazelaarmineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
3x Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
3x Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
3x Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
4x Stigmella speciosa (esdoornmineermot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
3x Stigmella splendidissimella (bosbramenmineermot) op Rubus caesius (dauwbraam)
1x Stigmella tiliae (lindemineermot) op Tilia cordata (winterlinde)
6x Stigmella ulmivora (iepenmineermot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Coptotriche marginea (gele bramenvlekmot) op Rubus fruticosus (gewone braam)
1x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Zakken
- Psychidae (zakdragers):
4x Psyche casta (gewone zakdrager)
 
Kokers
- Coleophoridae (kokermotten):
1x Coleophora badiipennella (iepenkokermot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
 
Rupsen
- Gelechiidae (palpmotten):
7x Nothris verbascella (zwartpootmot) op Verbascum thapsus (koningskaars)
 
Vraatbeelden
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
135x Mompha epilobiella (gewone wilgenroosjesmot) op Epilobium hirsutum (harig wilgenroosje)
 
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia conjugella (grote pedaalmot)
1x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
1x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
 
- Autostichidae (dominomotten):
1x Oegoconia novimundi - PRE.SW.2699.19.M.VIS.74
 
- Batrachedridae (smalvleugelmotten):
1x Batrachedra praeangusta (katjessmalvleugelmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
1x Coleophora discordella (rolklaverkokermot) - PRE.SW.2701.19.M.VIS.76
 
- Cosmopterigidae (prachtmotten):
1x Sorhagenia rhamniella (wegedoornknopmot) - PRE.SW.2702.19.M.VIS.77
 
- Crambidae (grasmotten):
2x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Anania crocealis (gegolfde lichtmot)
1x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
2x Crambus perlella (bleke grasmot)
1x Elophila nymphaeata (waterleliemot)
3x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
11x Pyrausta aurata (muntvlinder)
3x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Thisanotia chrysonuchella (duingrasmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
2x Catocala nupta (rood weeskind)
1x Euclidia glyphica (bruine daguil)
4x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
3x Argolamprotes micella (frambozenpalpmot)
1x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
17x Syncopacma spec.
* 1x Syncopacma taeniolella (brede bandpalpmot) - PRE.SW.2700.19.M.VIS.75
1x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)
2x Thiotricha subocellea (kustoogje)
 
- Geometridae (spanners):
3x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
1x Idaea aversata (grijze stipspanner)
1x Idaea biselata (schildstipspanner)
1x Idaea fuscovenosa (dwergstipspanner)
1x Scopula marginepunctata (prachtstipspanner)
2x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
2x Scopula ornata (kantstipspanner)
1x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
1x Xanthorhoe fluctuata (zwartbandspanner)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
2x Mompha epilobiella (gewone wilgenroosjesmot)
1x Mompha miscella (zonneroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
3x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Noctua pronuba (huismoeder)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Borkhausenia fuscescens (dwergsikkelmot)
1x Metalampra italica (Italiaanse kaneelsikkelmot)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
2x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
4x Merrifieldia baliodactylus (marjoleinvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
11x Oncocera semirubella (prachtmot)
6x Synaphe punctalis (pinokkiomot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Agapeta zoegana (kanariepietje)
2x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Dichrorampha acuminatana (margrietwortelmot)
2x Grapholita compositella (sergeant-majoortje)
4x Pammene aurita (morgenroodbladroller)
3x Rhopobota naevana (topspinnertje)
 
Op feromonen
- Noctuidae (uilen):
1x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje) op UNIP.
 
- Sesiidae (wespvlinders):
1x Synanthedon formicaeformis (wilgenwespvlinder) op FORM.
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Cnephasia pumicana (ivoorspikkelbladroller) op PUMI.
2x Enarmonia formosana (schorsboorder) op PUMI.
 
Vlinders aangetroffen in de grotten
- Autostichidae (dominomotten):
2x Oegoconia novimundi - PRE.SW.2703.19.M.VIS.78 & PRE.SW.2704.19.M.VIS.79
 
- Noctuidae (uilen):
5x Mormo maura (zwart weeskind)
1x Noctua pronuba (huismoeder)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
2x Aglais io (dagpauwoog)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
6x Hofmannophila pseudospretella (bruine huismot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Aglossa caprealis (bliksemlichtmot)
44x Aglossa pinguinalis (vetmot)
 
- Tineidae (echte motten):
2x Monopis obviella (geel kijkgaatje)
6x Lichenotinea pustulatella (gevlekte algenmot) – deze zeer zeldzame soort is nieuw voor de provincie Luik!!
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
4x Celastrina argiolus (boomblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
37x Aphantopus hyperantus (koevinkje)
1x Argynnis paphia (keizersmantel)
2x Brenthis daphne (braamparelmoervlinder)
1x Issoria lathonia (kleine parelmoervlinder)
1x Lasiommata megera (argusvlinder)
40x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
7x Melanargia galathea (dambordje)
1x Pararge aegeria (bont zandoogje)
2x Polygonia c-album (gehakkelde aurelia)
1x Vanessa atalanta (atalanta)
1x Vanessa cardui (distelvlinder)
 
- Pieridae (witjes):
1x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
3x Pieris napi (klein geaderd witje)
2x Pieris rapae (klein koolwitje)
 
Er werden tijdens de nachtvangst in totaal 7 bakken uitgezet doorheen het gebied. De bakken werden deze keer allemaal op het hoogste gedeelte van het gebied uitgezet. Dus aan de kalkrijke hellingen bovenaan.
Start van de nachtvangst was om 22u00 met een temperatuur van 18°C, het was zwaar bewolkt en zo goed als windstil.
 
Soortenlijst
Op licht
- Alucitidae (waaiermotten):
1x Alucita grammodactyla (duifkruidwaaiermot)
 
- Batrachedridae (smalvleugelmotten):
2x Batrachedra praeangusta (katjessmalvleugelmot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
2x Bucculatrix demaryella (berkenooglapmot)
2x Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot)
 
- Cossidae (houtboorders):
1x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Crambidae (grasmotten):
10x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
5x Anania coronata (gewone coronamot)
4x Anania crocealis (gegolfde lichtmot)
9x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
1x Anania lancealis (lichte coronamot)
3x Catoptria falsella (drietandvlakjesmot)
8x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
3x Catoptria verellus (zwartbruine vlakjesmot)
44x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
4x Crambus perlella (bleke grasmot)
1x Crambus pratella (streepjesgrasmot)
5x Cydalima perspectalis (buxusmot)
2x Eudonia delunella (zwartvlekgranietmot)
13x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
1x Evergestis limbata (gezoomde valkmot)
5x Ostrinia nubilalis (maïsboorder)
1x Pediasia contaminella (oranjebruine grasmot)
4x Pyrausta aurata (muntvlinder)
8x Pyrausta despicata (weegbreemot)
3x Scoparia basistrigalis (scherpe granietmot)
2x Udea prunalis (grijze kruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
2x Thyatira batis (braamvlinder)
1x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Depressariidae (kaartmotten):
8x Ethmia bipunctella (grote zwartwitmot)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
3x Elachista spec.
* 1x Elachista chrysodesmella (gevinde kortsteelmineermot) - PRE.SW.2696.19.M.VIS.71
* 1x Elachista exactella (bochtige smelemineermot) - PRE.SW.2695.19.M.VIS.70
* 1x Elachista pullicomella (donkere grasmineermot) - PRE.SW.2697.19.M.VIS.72
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Atolmis rubricollis (zwart beertje)
6x Eilema caniola (vaal kokerbeertje)
30x Eilema complana (streepkokerbeertje)
3x Eilema depressa (naaldboombeertje)
1x Eilema griseola (glad beertje)
26x Eilema lurideola (plat beertje)
9x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
1x Herminia grisealis (boogsnuituil)
2x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
3x Lithosia quadra (viervlakvlinder)
1x Lygephila pastinum (wikke-uil)
1x Lymantria monacha (nonvlinder )
10x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
2x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
1x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Scoliopteryx libatrix (roesje)
1x Zanclognatha lunalis (maansnuituil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Anacampsis blattariella (spikkelpalpmot)
2x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
6x Bryotropha senectella (donkere mospalpmot)
1x Eulamprotes atrella (geeltandboegsprietmot)
1x Gelechia muscosella (donkere haakpalpmot)
1x Gelechia nigra (zwarte palpmot)
1x Helcystogramma lutatella (lichte rietpalpmot)
1x Hypatima rhomboidella (zandlopermot)
2x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
13x Recurvaria nanella (fruitpalpmot)
2x Scrobipalpa acuminatella (distelzandvleugeltje)
8x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)
1x Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot)
6x Thiotricha subocellea (kustoogje)
 
- Geometridae (spanners):
5x Asthena albulata (wit spannertje)
4x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
1x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
2x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
2x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
4x Chloroclystis v-ata (v-dwergspanner)
3x Crocallis elinguaria (kortzuiger)
2x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
1x Ennomos erosaria (gehakkelde spanner)
6x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
114x Eupithecia haworthiata (bosrankdwergspanner)
6x Eupithecia inturbata (esdoorndwergspanner)
2x Eupithecia selinata (eppedwergspanner)
1x Eupithecia subfuscata (grijze dwergspanner)
2x Gymnoscelis rufifasciata (zwartkamdwergspanner)
13x Hemistola chrysoprasaria (tere zomervlinder)
4x Hemithea aestivaria (kleine zomervlinder)
1x Horisme radicaria (tweelingbosrankspanner)
4x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
7x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
3x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
1x Hypomecis roboraria (grote spikkelspanner)
100x Idaea aversata (grijze stipspanner)
14x Idaea biselata (schildstipspanner)
1x Idaea dimidiata (vlekstipspanner)
6x Idaea fuscovenosa (dwergstipspanner)
18x Idaea rusticata (schaduwstipspanner)
7x Idaea sylvestraria (randstipspanner)
7x Macaria notata (klaverblaadje)
1x Melanthia procellata (witvlekbosrankspanner)
4x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
1x Philereme transversata (wegedoornspanner)
2x Plagodis pulveraria (geelbruine bandspanner)
1x Scopula immutata (bosspanner)
10x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
7x Scopula ornata (kantstipspanner)
1x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
3x Selenia dentaria (herculesje)
4x Selenia lunularia (lindeherculesje)
7x Selenia tetralunaria (halvemaanvlinder)
1x Thalera fimbrialis (geblokte zomervlinder)
2x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
4x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
3x Mompha epilobiella (gewone wilgenroosjesmot)
1x Mompha miscella (zonneroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Acronicta rumicis (zuringuil)
8x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
2x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
1x Apamea lithoxylaea (bleke grasworteluil)
15x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
13x Apamea scolopacina (bosgrasuil)
1x Apamea sordens (kweekgrasuil)
1x Arenostola phragmitidis (egale rietboorder)
16x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Axylia putris (houtspaander)
1x Caradrina kadenii (kadeni-stofuil)
2x Caradrina morpheus (morpheusstofuil)
13x Cosmia pyralina (maanuiltje)
80x Cosmia trapezina (hyena)
1x Craniophora ligustri (schedeldrager)
16x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
3x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
1x Diachrysia chrysitis (koperuil)
16x Enargia paleacea (gele uil)
1x Euplexia lucipara (levervlek)
15x Hoplodrina blanda (egale stofuil)
71x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
1x Lacanobia oleracea (groente-uil)
1x Melanchra persicariae (perzikkruiduil)
3x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
1x Noctua comes (volgeling)
2x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
9x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Pyrrhia umbra (oranje o-vlinder)
1x Xestia triangulum (driehoekuil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
1x Bena bicolorana (grote groenuil)
1x Earias clorana (kleine groenuil)
1x Nycteola revayana (variabele eikenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera anachoreta (kleine wapendrager)
1x Furcula furcula (kleine hermelijnvlinder)
1x Notodonta tritophus (wilgentandvlinder)
1x Notodonta ziczac (kameeltje)
2x Phalera bucephala (wapendrager)
3x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
11x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
6x Harpella forficella (bruine molmboorder)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
11x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
6x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Psychidae (zakdragers):
1x Bacotia claustrella (knopzakdrager) - PRE.SW.2698.19.M.VIS.73
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Adaina microdactyla (dwergvedermot)
3x Merrifieldia baliodactylus (marjoleinvedermot)
1x Stenoptilia pterodactyla (ereprijsvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Acrobasis repandana (oranje eikenlichtmot)
12x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
5x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
15x Eccopisa effractella (geelpalpmot)
68x Endotricha flammealis (strooiselmot)
4x Euzophera pinguis (tweekleurige lichtmot)
1x Hypsopygia costalis (triangelmot)
4x Moitrelia obductella (honinglichtmot)
73x Oncocera semirubella (prachtmot)
11x Patania ruralis (parelmoermot)
54x Phycita roborella (eikenlichtmot)
2x Sciota rhenella (oranje bandlichtmot)
259x Synaphe punctalis (pinokkiomot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
2x Deilephila elpenor (groot avondrood)
10x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
2x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Tinea pellionella (gewone pelsmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
3x Acleris forsskaleana (kleine boogbladroller)
2x Acleris holmiana (rode driehoekbladroller)
1x Acleris laterana (variabele driehoekbladroller)
2x Acleris variegana (witschouderbladroller)
1x Aethes rubigana (donker c-smalsnuitje)
4x Agapeta hamana (distelbladroller)
2x Agapeta zoegana (kanariepietje)
5x Ancylis tineana (bruine haakbladroller)
4x Archips podana (grote appelbladroller)
1x Archips xylosteana (gevlamde bladroller)
1x Apotomis lineana (bruine marmerbladroller)
3x Celypha striana (paardenbloembladroller)
8x Cydia amplana (oranje eikenbladroller)
1x Cydia pomonella (fruitmot)
11x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
4x Ditula angustiorana (zomerbladroller)
1x Eucosma cana (distelknoopvlekje)
2x Eucosma conterminana (sladistelknoopvlekje)
3x Eudemis porphyrana (schaduwfruitbladroller)
2x Eudemis profundana (bonte fruitbladroller)
1x Grapholita janthinana (rookkleurige fruitmot)
3x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
2x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
1x Pammene aurita (morgenroodbladroller)
3x Pammene fasciana (gewone dwergbladroller)
4x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
1x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
1x Phtheochroa inopiana (dof smalsnuitje)
2x Rhopobota naevana (topspinnertje)
3x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
1x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
3x Yponomeuta evonymella (vogelkersstippelmot)
3x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
3x Yponomeuta sedella (hemelsleutelstippelmot)
1x Ypsolopha scabrella (gelijnde spitskopmot)
 
Species
4x Acronicta psi / tridens
17x Coleophora spec.
4x Bryotropha spec.
21x Mesapamea spec
9x Parornix spec.
2x Peterophoridae spec.
3x Yponomeuta spec.
 
Stop om 05u30 met een temperatuur van 15°C, nog steeds zwaar bewolkt en klein beetje wind.
 

Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Aglossa caprealis - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Aglossa pinguinalis - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Lichotinea pustulatella - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Momrma maura - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Antispila metallella - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Antispila petryi - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Stigmella crataegella - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Stigmella floslactella - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Stigmella speciosa - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Aphantopus hyperanthus - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Dries De Vreeze
Alucita grammodactyla - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Arenostola phragmitides - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Bacotia claustrella - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Batrachedra praeangusta - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Stéphane Claerebout
Caradrina morpheus - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Stéphane Claerebout
Catocala nupta - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Cryphia algae - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Cydia amplana - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Ethmia bipunctella - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Eucosma conterminana - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Eudemis porphyrana - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Eupithecia inturbata - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Stéphane Claerebout
Eudonia delunella - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Euplagia quadripunctaria - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Gelechia nigra - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Noctua fimbriata - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Hoplodrina blanda - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Stéphane Claerebout
Pammene aurita - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Plagodis pulveraria - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Pyrrhia umbra - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Sciota rhenella - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert
Scopula ornata - Visé ~ Montagne Sainte-Pierre (Luik) 13-07-2019 ©Steve Wullaert