U bent hier

Home

02-07-2016 Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz

Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 2 juli 2016 inventariseerde onze werkgroep Bladmineerders van de Vlaamse Vereniging voor Entomologie voor de derde keer het ‘Réserve Naturelle de Furfooz’. Het weer wou ook deze keer niet echt meewerken… we kregen regelmatig een bui over ons hoofd. Alleen hadden we deze keer wel meer geluk dat de buien niet lang duurden en we snel, na regen, zonneschijn kregen…
 
Soortenlijst van overdag
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
2 mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
3 mijnen van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Crambidae (grasmotten):
7 mijnen van Atralata albofascialis (donderkruidmot) op Inula conyzae (donderkruid)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
13 mijnen van Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
2 mijnen van Parornix carpinella (haagbeukzebramot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
17 mijnen van Parornix devoniella (gewone zebramot) op Corylus avellana (hazelaar)
9 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
1 mijn van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
10 mijnen van Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
1 mijn van Phyllonorycter lantanella (sneeuwbalvouwmot) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
5 mijnen van Phyllonorycter lautella (prachteikenvouwmot) op jonge Quercus spec. (eik spec.)
43 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
6 mijnen van Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot) op Corylus avellana (hazelaar)
1 mijn van Phyllonorycter sagitella (rode espenvouwmot) op Populus tremula (ratelpopulier)
1 mijn van Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
5 mijnen van Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Ectoedemia louisella (akenvruchtmineermot) op Acer campestre (Spaanse aak)
2 mijnen van Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer campestre (Spaanse aak)
1 mijn van Stigmella floslactella (hazelaarmineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
2 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
3 mijnen van Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
2 mijnen van Stigmella perpygmaeella (meidoornhoekmineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
1 mijn van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
2 mijnen van Stigmella regiella (veelkleurige mineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
6 mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
2 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus spec. (eik spec.)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
1 koker van Coleophora badiipennella (iepenkokermot) op Corylus avellana (hazelaar)
1 koker van Coleophora badiipennella (iepenkokermot) op Carpinus betulus (haagbeuk) – Deze soort werd nog nooit eerder op haagbeuk aangetroffen.
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
4x Psyche casta (gewone zakdrager)
 
Rupsen
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
14 rupsen van Zygaena filipendulae (sint­jansvlinder) op Lotus corniculatus (gewone rolklaver)
 
Poppen
- Pterophoridae (vedermotten):
1 pop van Marasmarcha lunaedactyla (stalkruidvedermot) op Ononis repens (stalkruid)
 
Nachtvlinders
- Adelidae (langsprietmotten):
1x Adela violella  (hertshooilangsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
6x Argyresthia bonnetella (variabele pedaalmot)
1x Argyresthia retinella (gevlekte pedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
17x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
1x Crambus lathoniellus  (vroege grasmot)
1x Crambus pascuella (zilverstreepgrasmot)
1x Crambus pratella (streepjesgrasmot)
4x Paratalanta hyalinalis (toortsmot)
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Thisanotia chrysonuchella (duingrasmot)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
3x Orophia sordidella (krijtlandmot) – Van 1980 gelden dat deze soort nog werd waargenomen in de provincie Namen.
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Herminia grisealis (boogsnuituil)
1x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro­uil)
1x Trisateles emortualis (geellijnsnuituil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
2x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
3x Idaea dilutaria (parelstipspanner)
1x Rhodostrophia vibicaria (paarsbandspanner)
1x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Phyllonorycter muelleriella (gevlekte eikenvouwmot)
4x Phyllonorycter quercifoliella (gewone eikenvouwmot)
 
- Noctuidae (uilen):
17x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Diachrysia chrysitis  (koperuil)
1x Mythimna ferrago (gekraagde grasuil)
4x Noctua pronuba (huismoeder)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
10x Hofmannophila pseudospretella (bruine huismot)
 
- Pterophoridae (verdermotten):
1x Merrifieldia leucodactyla (tijmvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Myelois circumvoluta (distelhermelijntje)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Macroglossum stellatarum (kolibrievlinder)
 
- Tortricidae (bladrollers):
 1x Ancylis achatana (dwarsstreephaakbladroller)
2x Archips crataegana (meidoornbladroller)
2x Archips podana (grote appelbladroller)
1x Archips rosana (heggenbladroller)
3x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Ditula angustiorana (zomerbladroller)
2x Epagoge grotiana (schemerbladroller)
2x Epinotia tenerana (v-oogbladroller)
2x Gypsonoma aceriana (populierenbladroller)
3x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
1x Lathronympha strigana  (hertshooibladroller)
1x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
12x Pseudargyrotoza conwagana (zilvervlekbladroller)
2x Rhopobota naevana (topspinnertje)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
1x Strophedra nitidana (zwarte eikenbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
2x Swammerdamia nebulella
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
2x Ypsolopha parenthesella (witvlekspitskopmot)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
1x Zygaena viciae (kleine sint­jansvlinder)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
5x Ochlodes sylvanus (groot dikkopje)
3x Thymelicus sylvestris  (geelsprietdikkopje)
 
- Nymphalidae (aurelia’s):
1x Araschnia levana (landkaartje)
10x Aphantopus hyperantus (koevinkje)
1x Argynnis paphia (keizersmantel)
2x Brenthis ino (purperstreepparelmoervlinder)
8x Coenonympha arcania (tweekleurig hooibeestje)
1x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
2x Limenitis camilla (kleine ijsvogelvlinder)
21x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
38x Melanargia galathea (dambordje)
1x Pararge aegeria (bont zandoogje)
1x Polygonia c-album (gehakkelde aurelia)
2x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Pieridae (witjes):
1x Pieris napi  (klein geaderd witje)
 
De nachtvangst werd gestart om 22u15 met een temperatuur van 12 °C. Het was licht tot onbewolkt en windstil. Er werden 11 lichtbakken in de strijd gegooid. Stop van de lichtvangst was om 05u00 met een temperatuur van 10 °C.
 
Soortenlijst
 
- Coleophoridae (kokermotten):
42x Coleophora spec.

  • 1x Coleophora albitarsella (zwarte weidekokertmot) – PRE.SW.1115.16.M.FU.51
  • 10x Coleophora flavipennella (donkere eikenkokermot) – PRE.SW.1083.16.M.FU.19 & PRE.SW.1085.16.M.FU.21 & PRE.SW.1087.16.M.FU.23 & PRE.SW.1088.16.M.FU.24 &      PRE.SW.1090.16.M.FU.26 & PRE.SW.1092.16.M.FU.28 & PRE.SW.1093.16.M.FU.29 & PRE.SW.1094.16.M.FU.30 & PRE.SW.1095.16.M.FU.31 & PRE.SW.1097.16.F.FU.33
  • 2x Coleophora currucipennella (okervlerkkokermot) – PRE.SW.1084.16.M.FU.20 & PRE.SW.1089.16.M.FU.25 – Van 1980 geleden dat deze soort nog werd waargenomen in de provincie Namen.
  • 1x Coleophora lithargyrinella (bruine muurkokermot) – PRE.SW.1098.16.M.FU.34
  • 1x Coleophora lutipennella (gewone eikenkokermot) – PRE.SW.1086.16.M.FU.22
  • 1x Coleophora betulella (witte berkenkokermot) – PRE.SW.1091.16.M.FU.27
  • 1x Coleophora serratella (bruingrijze kokermot) – PRE.SW.1100.16.M.FU.36
  • 2x Coleophora ramosella – PRE.SW.1096.16.M.FU.32 & PRE.SW.1101.16.M.FU.37 (Deze soort is nieuw voor ons land! Deze soort leeft van Aster amellus, Aster linosyris, Bellis perennis, hieracium en Solidago virgaurea. Een artikel over deze nieuwe soort zal later verschijnen in het wetenschappelijk tijdschrift Phegea van de Vlaamse Vereniging voor Entomologie.

 
- Cossidae (houtboorders):
1x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Cosmopterigidae (prachtmotten):
1x Sorhagenia rhamniella (wegedoornknopmot) – PRE.SW.1116.16.M.FU.52 – Deze soort is nieuw voor Namen en zelfs voor Wallonië !!
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
6x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
3x Catoptria falsella (drietandvlakjesmot)
4x Catoptria mytilella
1x Catoptria spec.

  • 1x Catoptria permutatellus (brede vlakjesmot) – PRE.SW.1114.16.M.FU.50

24x Catoptria verellus (zwartbruine vlakjesmot)
3x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
3x Crambus pratella (streepjesgrasmot)
11x Eudonia delunella (zwartvlekgranietmot)
1x Evergestis forficalis (lijnvalkmot)
4x Evergestis limbata (gezoomde valkmot)
4x Paratalanta hyalinalis (toortsmot)
2x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Udea prunalis (grijze kruidenmot)
2x Xanthocrambus saxonellus
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
10x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
25x Ochropacha duplaris (tweestip-orvlinder)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Depressaria radiella (groot platlijfje) – PRE.SW.1109.16.M.FU.45
1x Orophia ferrugella – van 1980 geleden dat deze soort nog werd waargenomen in de provincie Namen.
 
- Erebidae (spinneruilen):
2x Callimorpha dominula (bonte beer)
1x Cybosia mesomella (vierstipbeertje)
2x Eilema caniola (vaal kokerbeertje)
9x Eilema complana (streepkokerbeertje)
9x Eilema depressa (naaldboombeertje)
5x Eilema lurideola (plat beertje)
2x Euproctis similis (donsvlinder)
7x Herminia grisealis (boogsnuituil)
4x Herminia tarsicrinalis (schaduwsnuituil)
3x Herminia tarsipennalis (lijnsnuituil)
5x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
5x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
5x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
1x Orgyia antiqua (witvlakvlinder)
1x Paracolax tristalis (gele snuituil)
2x Rivula sericealis (stro­uiltje)
1x Scoliopteryx libatrix (roesje)
6x Spilosoma lutea (gele tijger)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
3x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
1x Bryotropha spec.

  • 1x Bryotropha senectella (donkere mospalpmot) – PRE.SW.1103.16.M.FU.36 - Van 1980 geleden dat deze soort nog werd waargenomen in de provincie Namen.

16x Neotelphusa sequax (veelkleurige maanpalpmot)
3x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
1x Teleiodes luculella (maanpalpmot)
3x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)

  • 1x Teleiodes vulgella (gammapalpmot) – PRE.SW.1104.16.M.FU.40

2x Thiotricha subocellea (kustoogje)
2x Syncopacma spec.

  • 1x Syncopacma taeniolella (brede bandpalpmot) – PRE.SW.1102.16.M.FU.38

 
- Geometridae (spanners):
1x Abraxas sylvata (porseleinvlinder)
45x Alcis repandata (variabele spikkelspanner)
8x Angerona prunaria (oranje iepentakvlinder)
11x Anticlea derivata (getekende rozenspanner)
3x Apeira syringaria (seringenvlinder)
11x Biston betularia (peper­en­zoutvlinder)
2x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
4x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
2x Catarhoe cuculata (bonte walstrospanner)
2x Chloroclystis v-ata (v­dwergspanner)
1x Cidaria fulvata (oranje bruinbandspanner)
2x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
1x Cyclophora annularia (nekspindertje)
16x Deileptenia ribeata (satijnen spikkelspanner)
45x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Epirrhoe galiata (walstrobandspanner)
5x Eulithis prunata (wortelhoutspanner)
3x Eupithecia spec.

  • 1x Eupithecia lariciata (lariksdwergspanner) – PRE.SW.1107.16.M.FU.43
  • 1x Eupithecia subfuscata (grijze dwergspanner) – PRE.SW.1106.16.M.FU.42

4x Gandaritis pyraliata (gele agaatspanner)
6x Geometra papilionaria (zomervlinder)
2x Gymnoscelis rufifasciata (zwartkamdwergspanner)
4x Hemistola chrysoprasaria (tere zomervlinder)
7x Hemithea aestivaria (kleine zomervlinder)
2x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
3x Hydrelia sylvata (elzenspannertje)
41x Hydriomena furcata (variabele spanner)
1x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
13x Hypomecis roboraria (grote spikkelspanner)
45x Idaea aversata (grijze stipspanner)
11x Idaea biselata (schildstipspanner)
7x Idaea deversaria (dubbellijnstipspanner)
51x Idaea dilutaria (parelstipspanner)
16x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
4x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
2x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
1x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
1x Perizoma flavofasciata (silenespanner)
1x Philereme vetulata (sporkehoutspanner)
1x Pungeleria capreolaria (dennenbandspanner)
7x Rhodostrophia vibicaria (paarsbandspanner)
1x Scopula floslactata (roomkleurige stipspanner)
10x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
4x Selenia dentaria (herculesje)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
2x Incurvaria praelatella (aardbeiwitvlekmot)
 
- Lasiocampidae (spinners):
1x Dendrolimus pini (dennenspinner)
4x Malacosoma neustria (ringelrups)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
1x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
1x Mompha miscella (zonneroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
3x Abrostola tripartita (brandnetelkapje)
1x Acronicta psi / tridens
13x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
48x Anaplectoides prasina (bruine groenuil)
4x Apamea epomidion (zwartrandgrasuil)
9x Apamea lithoxylaea (bleke grasworteluil)
6x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
2x Apamea scolopacina (bosgrasuil)
1x Apamea remissa (grauwe grasuil) – PRE.SW.1111.16.M.FU.47
4x Apamea sublustris (okergele grasuil)
10x Autographa gamma (gamma-uil)
13x Autographa pulchrina (donkere jota­uil)
17x Axylia putris (houtspaander)
3x Brachylomia viminalis (katwilguiltje)
5x Caradrina morpheus (morpheusstofuil)
12x Charanyca ferruginea (randvlekuil)
8x Chersotis multangula (getekende walstro-uil)
2x Colocasia coryli (hazelaaruil)
2x Cosmia pyralina (maanuiltje)
2x Cosmia trapezina (hyena)
14x Diachrysia chrysitis (koperuil)
35x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
3x Dicycla oo (nullenuil)
5x Euplexia lucipara (levervlek)
1x Graphiphora augur (dubbelpijl­uil)
1x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
4x Hoplodrina blanda (egale stofuil)
71x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
14x Hoplodrina respersa (grijze stofuil)
2x Lacanobia oleracea (groente­uil)
1x Lacanobia w-latinum (brede­w­uil)
14x Melanchra persicariae (perzikkruiduil)
1x Mesapamea spec.
1x Moma alpium (gevlekte groenuil)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
20x Mythimna ferrago (gekraagde grasuil)
22x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
11x Mythimna pallens (bleke grasuil)
4x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
191x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Ochropleura plecta (haarbos)
9x Oligia spec.

  • 1x Oligia versicolor (bont halmuiltje) – PRE.SW.1112.16.M.FU.48

50x Polia nebulosa (marmeruil)
10x Trachea atriplicis (meldevlinder)
5x Xestia c-nigrum (zwarte­c­uil)
5x Xestia triangulum (driehoekuil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
2x Bena bicolorana (grote groenuil)
2x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
1x Meganola strigula (donker visstaartje)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
11x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
6x Phalera bucephala (wapendrager)
1x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
1x Ptilodon cucullina (esdoornvlinder)
1x Stauropus fagi (eekhoorn)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
1x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Praydidae (gladkopjes):
2x Prays fraxinella (essenmot)
 
- Psychidae (zakdragers):
2x Psyche casta (gewone zakdrager)
1x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Acrobasis consociella (eikentopspinselmot)
1x Endotricha flammealis (strooiselmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
3x Deilephila elpenor (groot avondrood)
1x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
8x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
1x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Coptotriche marginea
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Acleris holmiana (rode driehoekbladroller)
1x Aleimma loeflingiana (zonnesproetbladroller)
4x Ancylis achatana (dwarsstreephaakbladroller)
1x Apotomis betuletana (berkenmarmerbladroller)
1x Apotomis capreana (wilgenmarmerbladroller)
3x Archips crataegana (meidoornbladroller)
26x Archips podana (grote appelbladroller)
2x Archips rosana (heggenbladroller)
27x Archips xylosteana (gevlamde bladroller)
1x Celypha aurofasciana (goudlijnbladroller)
9x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
2x Celypha striana (paardenbloembladroller)
11x Cnephasia asseclana (fijne spikkelbladroller)
12x Cnephasia spec.

  • 1x Cnephasia stephensiana (zomerspikkelbladroller) – PRE.SW.1113.16.M.FU.49

1x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
2x Ditula angustiorana (zomerbladroller)
6x Epagoge grotiana (schemerbladroller)
1x Epiblema hepaticana (gemarmerde kruiszadelmot)
2x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
1x Isotrias rectifasciana (v-bandbladroller)
7x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Lozotaenia forsterana (gemarmerde drievlekbladroller)
1x Notocelia tetragonana – Deze soort is nieuw voor de provincie Namen !!
6x Notocelia uddmanniana (bramenbladroller)
1x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
13x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
3x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
2x Strophedra weirana (beukenbladroller) 
4x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
7x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
4x Paraswammerdamia nebulella (meidoornduifmot)
3x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
3x Ypsolopha parenthesella (witvlekspitskopmot)
 
 
Met meer dan 210 soorten toch weer een heel mooi resultaat. Verschillende soorten die nieuw zijn voor de provincie en terug een nieuwe soort om aan de Belgische lijst toe te voegen...
Ik dank iedereen die mee was tijdens de excursie Zoë, Wouter, Yvon, Regis, Wout, Eef, Jurgen, Guido, Michel en Katleen. Zeker voor herhaling vatbaar....
Ook dank ik de verantwoordelijke van het Parc om ons deze mogelijkheid te geven daar te inventariseren.
 
 

Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Atralata albofascialis - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Atralata albofascialis - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora badiipennella op Carpinus betulus - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora badiipennella op Corylus avellana - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Pop van Marasmarcha lunaedactyla - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Adela violella - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Merrifieldia leucodactyla - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Orophia sordidella - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Ancylis achatana - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Apotomis capreana - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Celypha aurofasciana - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Epiblema hepaticana - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Apamea sublustris - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Hoplodrina respersa - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Trachea atriplicis - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Catarhoe cuculata - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Chersotis multangula - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Epione repandaria - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Idaea deversaria - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sphinx ligustri - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Catoptria permutatellus - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Xanthocrambus saxonellus - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Thiotricha subocellea - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Teleiodes sequax - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Sorhagenia rhamniella - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert
Coleophora ramosella - Furfooz ~ Réserve Naturelle de Furfooz (Namen) 02-07-2016 ©Steve Wullaert